29
Śr, Cze

SR w Piszu nie rozpoznał zażalenia ws. usunięcia dokumentu

Według relacji, należący do Apelacji Białostockiej Sąd Rejonowy w Piszu pozostawił bez rozpoznania zażalenie na postanowienie Prokuratury Rejonowej Białystok-Południe.

Pokrzywdzona wysłała do tego sądu wniosek o wyłączenie się z rozpatrywania zażalenia, bowiem postępowanie dotyczy sędziów Sądu Okręgowego i Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, czyli w rozumieniu przepisu o wyłączeniu, sędziowie SR w Piszu podlegający jurysdykcji SA w Białymstoku nie powinni orzekać w sprawie pośrednio dotyczącej swoich przełożonych.

Czekamy na uzasadnienie postanowienia i wiadomości gdzie przekierowano zażalenie. [tutaj więcej informacji o okolicznościach usunięcia dokumentu]

W perspektywie szykują się kolejne postępowania prokuratorskie w związku z podejrzeniem ustawiania wyroków w sprawach członków spółdzielni.

Oprócz usunięcia dokumentu pojawiły się nowe wątki: m.in. dotyczący poświadczania nieprawdy w pseudoopiniach biegłego tworzonych na zasadzie kopiuj-wklej.

 

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.