01
Cz, Lis

Działając w interesie publicznym, a także na rzecz osób pozostających w sporach ze spółdzielniami w zakresie rozliczeń kosztów ogrzewania informujemy, że zostało skierowanie zawiadomienie do prokuratury w związku z wydaniem przez Sąd Najwyższy zaskakującego wyroku uchylającego orzeczenia Sądu Apelacyjnego i Sądu Okręgowego w Białymstoku stwierdzające nieważność regulaminu rozliczania kosztów ogrzewania w spółdzielni mieszkaniowej.

Otrzymujemy liczne zgłoszenia od członków spółdzielni mieszkaniowych o nagminnym ignorowaniu przez prokuraturę zawiadomień dotyczących przestępczości w spółdzielczości oraz odmawiania realizacji wniosków cywilnych w sprawach o naruszenia przez prezesów prawa cywilnego.

Kopia pisma RPO w sprawie fałszowania wyborów

Pod rządami Adama Bodnara w latach 2015-2021 RPO unikał podejmowania spraw mających kluczowe znaczenie dla ochrony praworządności i praw członków spółdzielni mieszkaniowych. Nie podejmował też działań mogących realnie zagrozić pozycji i interesom prezesów.

Więcej artykułów…

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.