28
Wt, Cze

Pierwsze wolne wybory w polskiej spółdzielczości w 2022 roku! To będzie możliwe – jeśli połączymy siły!

Wystąpienie mieszkańców spółdzielni i Lidii Staroń w Sejmie

Apelujemy do rządzących oraz opozycji o przeprowadzenie kompleksowej reformy spółdzielczości mieszkaniowej!

Apelujemy o przyznanie 10-milionowej społeczności egzystującej w postkomunistycznych spółdzielniach prawa do wolnych i demokratycznych wyborów.

Niech mieszkańcy spółdzielni – obecnie ludzie drugiej kategorii, wyjęci spod ochrony prawa w obszarze spółdzielczości, oddani pod władzę bezkarnych i nieusuwalnych prezesów – zostaną wreszcie zrównani w prawach z innymi grupami społecznymi, niech zyskają prawo decydowania o posiadanym w spółdzielni mieniu, niech mogą wybierać zarządcę i kontrolować wydatki, niech będą chronieni przed spółdzielczą przestępczością... i niech młodym otworzą się drzwi do budowy tanich mieszkań, bo spółdzielczość pierwotnie miała temu służyć.

Niech rok 2022 będzie rokiem odnowy i odbudowy polskiej spółdzielczości mieszkaniowej. Niech wreszcie zakończy się okres ciemnego układu PRL-III RP: czas bezprawia, czas zorganizowanego wyzysku obywateli, czas krzywdy ludzkiej.

Mijają kolejne dekady III RP. Gęby polityków ciągle są pełne frazesów o demokracji i Konstytucji, ale jednocześnie kolejne rządy wciąż pozostają głuche na krzywdę i wykluczenie milionów rodaków. Najważniejsze osoby w państwie mimo niekończących się afer z udziałem prezesów, udają, że w postkomunistycznej spółdzielczości nie ma patologii. Nie ma problemu totalnej korupcji, nagminnego fałszowania głosowań i manipulowania walnymi zgromadzeniami, czy przemysłowego wyzysku zrzeszonych.

Lidia Staroń, od wielu lat walcząca o prawa spółdzielców, w 2011 roku apelowała do polityków o reformę spółdzielczości. Od tamtych chwil minęła dekada, ale zmiany przywracające normalność w spółdzielniach wciąż nie nadeszły.

Zobaczmy nagranie z Sejmu sprzed 10 lat. Posłuchajmy wypowiedzi (wtedy) posłanki Lidii Staroń:


Jeżeli zjednoczymy się to staniemy przed szansą odnowy i naprawy polskiej spółdzielczości. Po reformie nasze dzieci będą miały łatwiej z dostępem do mieszkań, a nam obniżą się koszty utrzymania.

Rok 2022 może być rokiem pierwszych wolnych wyborów w polskiej spółdzielczości!

Podpisz petycję o reformę spółdzielczości mieszkaniowej:

https://citizengo.org/pl/signit/201699/view

 

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.