01
So, Mar

Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał spółdzielni zamieszczanie dokumentów na stronie www

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Warszawie dotyczący m.in. nakazania spółdzielni mieszkaniowej zamieszczania dokumentów o których stanowi art. 8¹ ust. 3 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych.

Wskutek braku odpowiednich przepisów karnych zarządy spółdzielni mieszkaniowych często unikają wykonywania ustawowych obowiązków w zakresie udostępniania oraz publikowania na stronach internetowych dokumentów określonych w ustawie. Bezkarność prezesów zmusza zrzeszonych w spółdzielniach do wszczynania postępowań sądowych o prawa gwarantowane ustawowo.

Prezentowany wyrok warszawskiego sądu jest jedną z wielu odsłon batalii członków o przestrzeganie przepisów. Sąd Apelacyjny w Warszawie wyrokiem z 16 czerwca 2015 r. zmienił orzeczenie sądu okręgowego i nakazał udostępnianie członkom spółdzielni na stronie internetowej uchwał, regulaminów i protokołów obraz zarządu i rad nieruchomości.

 

 

Pin It

Komentarze obsługiwane przez CComment

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.