07
Śr, Cze

Gdańsk: Sąd Apelacyjny zdecydował o udostępnianiu dokumentów

15 kwietnia 2019 r. Sąd Apelacyjny w Gdańsku nakazał spółdzielni mieszkaniowej umieszczanie dokumentów na stronie internetowej.

W sentencji orzeczenia napisano:

1. zobowiązuje pozwaną Spółdzielnię Mieszkaniową (...) w N. do umieszczenia na jej stronie internetowej uchwał i protokołów obrad organów spółdzielni za luty 2019r., a w następnych miesiącach za każdy poprzedni miesiąc, protokołów lustracji za okres 2014-2016r., sprawozdania finansowego za 2017r., jak również obowiązujących aktualnie w Spółdzielni regulaminów, które dotychczas na stronie internetowej Spółdzielni nie zostały udostępnione,

Gdański wyrok to kolejna odsłona trudnej walki członków spółdzielni o elementarne prawa zapisane w ustawie. Choć inne sądy we wcześniejszych orzeczeniach jednoznacznie opowiadały się za przestrzeganiem normy ustawy i nakazywały spółdzielniom udostępnianie dokumentów, to mimo wszystko wiele zarządów wciąż nie chce respektować obowiązujących przepisów.

 

 

Pin It

Komentarze obsługiwane przez CComment

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.