09
Cz, Gru

Apelacja prezesów ws. o dostęp do faktur i umów

temida bialostocka
Na 21 maja 2012 r. (godz. 9.00, sala I) Sąd Okręgowy w Białymstoku wyznaczył termin rozprawy apelacyjnej w sprawie o udostępnienie umów podpisanych przez spółdzielnię Słoneczny Stok z osobami trzecimi. Przedmiotem postępowania jest m.in. umowa zawarta z prezesem spółdzielni Jerzym Cywoniukiem, umowa z żoną wiceprezydenta Białegostoku oraz umowa z firmą prawniczą Smoktunowicz & Falandysz.

Sąd I instancji nakazał udostępnienie umów, jednak zarząd SM Słoneczny Stok wniósł apelację starając się nie dopuścić do ich ujawnienia członkom. Podejrzewamy, że ukrywanie dokumentów ma związek z wypowiedziami do mediów o wysokości wynagrodzeń.

Choć ustawa o spółdzielniach mieszkaniowych jednoznacznie nadaje członkom spółdzielni prawo wglądu w faktury i umowy, a nawet nakłada sankcje na osoby naruszające art. 8.1, to jednak w niniejszej sprawie należy liczyć się ze zmianą orzeczenia na niekorzyść. Sprawa bowiem dotyczy bardzo wpływowych w mieście osób oraz znanej warszawskiej kancelarii wynajętej do wysądzenia od Skarbu Państwa odszkodowania za uwłaszczenie.

Zobacz zaskarżone postanowienie:

http://slonecznystok.pl/wyroki/617-postanowienie-krs-681111960-w-sprawie-udostepnienia-umow

Doniesienia medialne:

http://www.jacekzalek.pl/archiwum/87-briefing-prasowy-posla-jacka-zalka.html

http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110808/WYBORYPARLAMENTARNE01/788165640

 

 

Stanisław Bartnik

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.