14
N, Sie

Upominamy się o kontrolę dokumentacji księgowej – prokuratura milczy

Od roku 2013, jak dotąd bezskutecznie, wnioskujemy do białostockiej prokuratury o zlecenie kontroli skarbowej w firmach wykonawcach robót termomodernizacyjnych w spółdzielni w Hajnówce.

Projektant budowlany Tadeusz Mróz ujawnił i udokumentował szereg nieprawidłowości polegających na wykonaniu robót niezgodnie z dokumentacją projektową, niewbudowaniu materiałów, zastosowaniu innych niedopuszczonych projektem (np. zamiast wodoodpornego styropianu zastosowano zwykły). Wszczęto śledztwo. Postępowanie z Hajnówki przeniesiono do Siemiatycz. Powołano biegłych. Sprawa zaczęła się rozwijać całkowicie odmiennie od modelu białostockiego – zawsze umorzenie lub odmowa.

Niespodziewanie sprawę przejęła prokuratura białostocka. Od dłuższego czasu wnioskujemy do niej o zlecenie kontroli skarbowej (obrót materiałowy) u wykonawcy i podwykonawców prac w związku z ujawnionymi niezgodnościami.

Prokuratura zbywa "że zastanowi się" lub ostatnio – milczy. W sprawie ważny jest czas bo faktury są przechowywane tylko przez pięć lat i przeciąganie czynności może umożliwić zniszczenie dokumentacji mogącej być dowodem w sprawie.

 

Autor: Stanisław Bartnik

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.