14
N, Sie

Umorzenie na walne zgromadzenie?

Wygld dachu bloku spdzielni

Białostocka prokuratura po raz kolejny zaskoczyła. Wydała postanowienie o umorzeniu sprawy dachów akurat na kilka dni przed walnym zgromadzeniem w spółdzielni (zebranie w SM Słoneczny Stok odbyło się 5 czerwca 2014 r.). Odpis postanowienia dostaliśmy 28 maja i okazuje się, że przynajmniej dzień wcześniej spółdzielnia zdążyła już je opublikować na swojej stronie internetowej. Plik zawiera dające się odczytać dane osobowe.

Zobacz informację na stronie spółdzielni >>

Z postanowienia wynika, że postępowanie umorzono, ponieważ firma-wykonawca remontów według prokuratury oświadczyła, że opublikowane na jej stronie internetowej dane o powierzchni wyremontowanych dachów były nieprawdziwe. Poniżej fragment z uzasadnienia:Co ciekawe w sprawie wytworzono aż kilkaset stron akt. Jednak mimo ich obszerności prokuratura odmówiła prawa do zrobienia fotokopii przed upływem terminu na zażalenie.

W trakcie wstępnych oględzin akt nie udało się odszukać najważniejszych dla sprawy dokumentów. W naszej ocenie brakuje rejestru VAT faktur zakupu i rejestru faktur sprzedaży. Bez nich nie sposób ustalać ile faktur faktycznie firma wystawiła, ile materiałów kupiła i ile dachów wyremontowała zgodnie z zaksięgowanymi fakturami.

W związku z powyższym umorzenie bez sprawdzenia rejestrów wydaje się przedwczesne. Trudno też bez rejestrów VAT uznać za wiarygodne wyjaśnienia, że autor tabeli wielokrotnie się pomylił.

Zobacz tabelę >>

Ze względu na wątpliwości w kwestii rejestrów VAT zwróciliśmy się do prokuratury z pytaniem gdzie one się znajdują i czy w ogóle zostały zabezpieczone?

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.