17
Pn, Sty

Prośba do prezesów i proboszcza

25-lecie-parafiiUprasza się prezesów spółdzielni Słoneczny Stok w Białymstoku o umożliwianie członkom spółdzielni spłaty zadłużenia poprzez dokonywanie zamiany mieszkań, poprzez akceptowanie spłaty ratalnej oraz zezwalanie na odpracowywanie zaległości. Ponawiamy apel o rozsądek i działanie na rzecz członków SM Słoneczny Stok w związku z bulwersującymi wypadkami w sprawie p. Alicji.

Jesteśmy zasmuceni niespodziewaną odmową prezesów (piątek 12 sierpnia 2011 r.) w kwestii spłaty zadłużenia poprzez zamianę lokali. Nagła zmiana stanowiska spółdzielni jest szczególnie dotkliwa dla p. Alicji, którą wcześniej poinformowano o dopuszczeniu takiego rozwiązania. Sprawa bulwersuje bo w ciągu zaledwie 2 tygodni udało się znaleźć osoby zainteresowane zamianą mieszkań i pojawiła szansa rozwiązania problemu, z którym spółdzielnia "nie była w stanie" sobie poradzić przez 6 lat.

Uprasza się również proboszcza parafii p.w. Św.Jadwigi Królowej o wstawiennictwo u prezesów SM Słoneczny Stok w sprawach ubogich, bezrobotnych, niejednokrotnie zagrożonych patologiami członków (parafian) spółdzielni. Uprasza się o poparcie prawa do zamiany mieszkań, możliwości odpracowywania zadłużenia, do udzielenia pomocy przed wykluczeniem społecznym.

Wciąż liczymy na zmianę stanowiska w sprawie p. Alicji.

 

Stanisław Bartnik

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.