18
Cz, Sie

Oszustwa przy docieplaniu bloków spółdzielni - przykład zażalenia

Spdzielnia, rok 2005. Docieplanie przestrzeni międzyokiennych, 210 zł netto za m2

W związku z dużą liczbą zapytań o nieprawidłowości przy dociepleniach budynków spółdzielni, publikujemy do wykorzystania w toczących się postępowaniach prokuratorskich przykład zażalenia na umorzenie w sprawie oszustw przy docieplaniu bloków.

Postępowanie prokuratorskie dotyczyło m.in.:
- zastosowania materiałów innych niż w projekcie, tańszych i w mniejszych ilościach (np. styropian zwykły zamiast wodoodpornego);
- fizycznego niewykonania robót;
- wykonania cieńszych warstw izolacji niezgodnie z dokumentacją;
- nieprzestrzegania technologii prac;
- poświadczania nieprawdy w dokumentach;
- poświadczania nieprawdy w odbiorach robót;
- odbioru prac przez osoby nieuprawnione.


Każdy członek spółdzielni jest obowiązany do kontroli działalności zarządu spółdzielni w szczególności w zakresie wydatkowania pieniędzy czynszowych. Gdy pojawiają się wątpliwości co do sposobu i celowości prowadzenia robót, poziomu akceptowanych cen, warto żądać od władz SM faktur i umów dotyczących przeprowadzonych robót.

Kontrolowanie wydatków oprócz możliwości wykrycia przestępczych działań wpływa dyscyplinująco na zarządy spółdzielni, które mając świadomość potencjalnej weryfikacji wydatków będą rozważniej decydować o wydatkowaniu środków czynszowych.

Tutaj przykładowe formularze wniosków o udostępnienie dokumentów >>

 

Poniżej tekst zażalenia w pliku odt

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.