14
N, Sie

Listy pokrzywdzonych dopłatami trafią do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku!

Poseł Jacek Żalek w najbliższych dniach złoży w Prokuraturze Regionalnej w Białymstoku listy członków spółdzielni pokrzywdzonych dopłatami za ogrzewanie.

Do procedowania trafi lista ze Spółdzielni Mieszkaniowej w Hajnówce oraz wykaz pokrzywdzonych z białostockiej spółdzielni Słoneczny Stok.

Poseł będzie wnioskował o reprezentację poszkodowanych w trybie zbiorowym oraz o postępowanie karne przeciwko osobom odpowiedzialnym za wyrządzenie szkody.

Białystok będzie pierwszym miastem w Polsce w którym prokuratura, realizując ustawowe zadanie ochrony praworządności, udzieli pomocy spółdzielcom poszkodowanym dopłatami za ogrzewanie.

Liczymy też, że prokuratura skieruje do sądu akty oskarżenia przeciwko winnym procederu i zostaną oni pociągnięci do odpowiedzialności karnej i finansowej włącznie z sądowym zakazem prowadzenia działalności.

Dotąd osoby odpowiedzialne za nieprawidłowości czuły się całkowicie bezkarne. W naszej ocenie umyślnie dopuszczały się procederu, gdyż wiedziały jakie były koszty przypadające na lokale, płacone dostawcy ciepła. Na podstawie tych właśnie kosztów m.in. uchwalały tzw. stawki ryczałtowe za lokale bez podzielników  np. 2-krotność stawki płaconej dostawcy.

Znając poziom kwot przypadających na lokale równolegle akceptowały naliczanie niektórym użytkownikom nawet 6-krotności opłaty uiszczanej ciepłowni. Działanie to rujnowało finansowo pokrzywdzonych, a w przypadku lokali narożnych, na najwyższym piętrze dodatkowo wywoływało radykalną przecenę mieszkań.

Osoby pokrzywdzone, które dotąd nie przekazały swoich rozliczeń do biura poselskiego, mogą je przesłać bezpośrednio do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku  ul. Włókiennicza 32, 15-369 Białystok.

 

Pin It

Komentarze   

+2 #2 lolek 2019-08-30 07:55
Członkowie Rad Nadzorczych za działania odpowiadają całym swoim majątkiem. Zgodnie z przepisami to rady ustalają regulaminy rozliczeń. Może zapłacą to będzie przestroga dla innych że nie trzeba uchwalać wszystkiego co Prezes podsunie.
Cytować
+1 #1 Magda 2019-08-28 18:54
Czy ktoś może zechciałby taką pomocą objąć pokrzywdzonych przez Spółdzielnię Mieszkaniową w Sępólnie Krajeńskim?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.