25
N, Lut

Ordo Iuris interweniuje ws. zachowań żydowskiego profesora Jana Hartmana

Instytut domaga się od władz Uniwersytetu Jagiellońskiego ukarania Hartmana za szokujące wypowiedzi.

Prawnicy organizacji wskazali, że jego publiczne wystąpienia (warto przypomnieć, że Jan Hartman to były wiceprzewodniczący reaktywowanego w 2007 r. polskiego oddziału bardzo wpływowej loży masońskiej B’nai B’rith) nie przypominają języka profesora etyki, profesora Uniwersytetu Jagiellońskiego i nie przystoją kulturalnemu człowiekowi.

Jak relacjonuje Ordo Iuris Hartman w przeciągu ostatnich dwóch tygodni, na swoim profilu na Twitterze wielokrotnie obrażał kapłanów Kościoła katolickiego, których nazywał „zwyrodniałą hołotą” oraz „zboczeńcami w sutannach i cwaniakami opowiadającymi bezbronnej dziatwie niemoralne bajeczki o wstawianiu z grobów i niebku dla grzecznych i posłusznych”. Poparł też inicjatywę zakazania spowiadania nieletnich, mówiąc, że spowiedź to „odrażająca i zboczona praktyka, służąca totalitarnej kontroli ludzkich sumień”. Wypowiedział się również na temat zmarłego ks. Jana Kaczkowskiego, stwierdzając, że to „sympatyczny gej”, a odpowiadając na post benedyktyna o. Leona Knabita, który apelował do księży o chodzenie w sutannach, stwierdził, że „słabo się gwałci dzieci w sutannie”.

W związku z wymienionymi wypowiedziami Instytut zwrócił się do rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego o stanowcze zdyscyplinowanie swojego wykładowcy. W skierowanym do władz uczelni zawiadomieniu wskazano, że wypowiedzi prof. Hartmana nie tylko nie licują z powagą pełnionej funkcji, ale też podważają autorytet Uniwersytetu Jagiellońskiego i pozostałych pracowników naukowych tej uczelni oraz demoralizują studentów UJ.


Źródło: Ordo Iuris

 

Poniżej zrzut wpisu Hartmana z okazji polskiego Święta Niepodległości:

Będąc wykładowcą etyki na Uniwersytecie Jagiellońskim nazywa siebie m.in. kazirodcą, masonem, anty-Polakiem, Antychrystem:

 

Pin It

Komentarze obsługiwane przez CComment

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.