08
Pn, Sie

O prasie niemieckiej, o agresji propagandowej

Skan strony niemieckiego tytulu prasowgo

Portal PolskaNiepodlegla.pl opublikował ważny artykuł o skutkach przejęcia polskich tytułów przez kapitał niemiecki.

Fragment: "... W Polsce jeden niemiecki wydawca ma ponad 90 proc. rynku gazet lokalnych. Przy czym na ziemiach przed drugą wojną światową należących do Niemiec jest to 100 proc. Niemieccy politycy publicznie mówią, że to szef Axela Springera, którego gazety czyta połowa Niemców, wskazuje tego, kto będzie kanclerzem. Także w Polsce niemieckie gazety decydują o tym, kto będzie promowany..."

Donald Tusk, realizując plan wygaszania suwerennej Polski, moim zdaniem celowo dopuścił do masowego przejęcia tytułów prasowych i mediów elektronicznych przez kapitał niemiecki. Był to kluczowy element zapewniający w perspektywie powodzenie większemu planowi niemilitarnej inkorporacji przynajmniej części polskiego terytorium.

Na naszym podwórku na bieżąco możemy doświadczać jak mocno np. niemiecki poranny.pl walczy politycznie. Nie uznaje demokratycznych wyborów, regularnie kąsa i dyskredytuje pisowców. Równolegle lansuje polityków, którzy obiektywnie biorąc w realu są nikim, ale służąc obcym interesom są ważni dla niemieckiej prasy. Poranny.pl co jakiś czas też atakuje znienawidzony kościół katolicki i tradycyjne wartości utożsamiane z fundamentami polskości.

Rząd polski w trosce o bezpieczeństwo i przyszłość Polaków powinien jak najszybciej doprowadzić do dekoncentracji mediów oraz odbudowy prasy polskiej. Musi to się odbyć w drodze systemowych regulacji. Oddolne inicjatywy to za mało w starciu z potężnym kapitałem agresywnie zwalczającym polskie tytuły.

 

Przeczytaj cały artykuł na portalu PolskaNiepodlegla.pl>>

 

Co posiada w Polsce koncern Verlagsgruppe Passau (źródło Wikipedia):

Polska Press (medialnie: Polska Press Grupa, dawniej: Grupa Wydawnicza Polskapresse) – polska grupa wydawnicza wchodząca w skład niemieckiego koncernu Verlagsgruppe Passau.

Polska Press sp. z o.o. została zarejestrowana w KRS 27 lutego 2015 roku po kupieniu przez Grupę Wydawniczą Polskapresse spółki Media Regionalne[1]. Prezesem zarządu jest Dorota Stanek.

W 2014 roku Polskapresse kupiła spółkę Express Media (wydającą dwie gazety: Express Bydgoski i Nowości Dziennik Toruński). 30 września 2016 roku nastąpiło połączenie tych spółek[2].

Spółka jest wydawcą 20 dzienników regionalnych. Należą do niej:

  • bezpłatna gazeta miejska:
    • Nasze Miasto ukazujący się dwa razy w tygodniu w kilkunastu miastach Polski
  • oraz około 150 tygodników lokalnych.

W skład grupy Polska Press wchodzą także media internetowe.

 

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.