29
Śr, Cze

National Justice: Żyjący Żydzi w spisie ofiar holokaustu autorstwa Yad Vashem

Zrzut ekranu - national-justice.com

Amerykański portal "National Justice" ustalił, że w oficjalnym spisie ofiar holokaustu instytutu Yad Vashem figurują osoby żyjące!

Jedną z nich jest urodzony w Wilnie w 1926 roku Izaak Rudnicki, który po wojnie wyjechał do Izraela, zmienił imię na Arad a następnie przez 21 lat piastował stanowisko dyrektora instytutu, w którego bazie wciąż figuruje jako zamordowany w czasie wojny.

Na stronie Yad Vashem czytamy, że w spisie znajdują się nazwiska "blisko 4,8 mln z 6 milionów żydów pomordowanych przez Nazistów i ich współpracowników".

W związku z tym poszukujemy krewnych Izaaka Rudnickiego oraz informacji na temat jego rodziny. Być może w ten sposób uda nam się dotrzeć do kolejnych żyjących ofiar holokaustu.

Miejscem zamieszkania Izaaka był Mińsk, czyli miasto nieodległe od Białegostoku. Istnieje więc spore prawdopodobieństwo, że w naszym mieście wciąż żyją jacyś jego krewni. Osoby mogące pomóc w ich odnalezieniu bardzo prosimy o kontakt lub zamieszczenie informacji w komentarzach pod artykułem.

Publikacja National Justice: https://national-justice.com/yad-vashem-claims-these-jews-were-murdered-nazis-theyre-alive-and-giving-holocaust-lectures


Nie tylko izraelski Yad Vashem umieszczał żyjących na liście ofiar holokaustu. Podobne kłamstwo na polskim  podwórku podał Adam Michnik, redaktor naczelny Gazety Wyborczej. W wywiadzie dla dziennikarza Der Spiegel oświadczył, że jego rodzice zginęli w holokauście. Czytaj więcej >>

Pin It

Komentarze   

+1 #1 Andrzej Jędrzejewski 2020-10-31 22:50
Korzystając z okazji chciałbym zaapelować o pomoc w tej sprawie do władz naszego miasta. Być może w placówkach podległych panu prezydentowi Truskolaskiemu zachowały się jakieś dokumenty, które pozwolą dotrzeć do żyjących członków rodziny Izaaka Rudnickiego?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.