29
Cz, Paź

Kilkuletni youtuberzy zarabiają miliony

Najlepiej zarabiającym youtuberem na świecie jest ośmiolatek. Do grona najlepszych w rankingu 2019 roku dołączyła również pięcioletnia Rosjanka. Na filmikach zarabiają krocie.

Jeśli ktoś do tej pory uważał, że biznes ma się we krwi, to te dzieci są tego najlepszym świadectwem, choć bez pomocy dorosłych, nie osiągnęłyby takiego sukcesu. Pierwszych dziesięciu najlepszych youtuberów zarobiło łącznie w rok, od 1 czerwca 2018 do 1 czerwca 2019 roku, przeliczając na naszą walutę, około 620 mln zł. Wliczone są w to sponsorowane treści, zarobki z reklam i sprzedaży produktów. Dyrektor generalny Yoola powiedział, że YouTube to najpopularniejsza obecnie opiekunka. I można dodać bardzo wygodna, już dwu czy trzyletnie dziecko z powodzeniem porusza się w filmikach. Rodzic ma wolne. Badania pokazują, że filmiki z udziałem dzieci mają trzy razy więcej wyświetleń niż nagrywane przez dorosłych. A rodzice w większości pozwalają nawet najmłodszym na ich oglądanie.

Najbogatszym youtuberem na świecie jest Ryan Kaji- 23,2 mln subskrypcji, co przełożyło się na 26 mln dolarów zarobku. Rok wcześniej zarobił o cztery mln dolarów mniej, ale również był na pierwszym miejscu. Ma osiem lat, a karierę zaczynał mając trzy lata. Na początku nagrywał proste filmiki, obecnie testuje zabawki, uczy, radzi i eksperymentuje. W filmikach występują również jego rodzice. Obecnie ma swoją linię ubrań, zabawek i program na jednym z kanałów dla dzieci.

Anastazja Radzińskaja to kolejna mała milionerka, która dorobiła się na YouTube- w ogólnym rankingu zajmuje miejsce trzecie, wśród małoletnich drugie. Rosjanka ma pięć lat. A statystyki to 107 mln subskrypcji i 18 mln dolarów w kieszeni. Dziewczynka urodziła się z porażeniem mózgowym, a lekarze nie byli pewni, czy będzie mówić. Początkowo rodzice filmowali rozwój córki, by dzielić się swoimi doświadczeniami. Dziś mała Anastazja przyciąga miliony.

Filmiki z dziećmi świetnie klikają się na YouTubie, ale to w przyszłości może się zmienić. W planach zaostrzenie polityki dotyczącej treści skierowanych do maluchów.

 

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież