08
Pn, Sie

Na "wzorcowym osiedlu" dach przecieka wzorcowo

Od wielu już lat, gdy na Upalnej 1A pada deszcz, to woda cieknąca strumieniami przez nieszczelny dach zalewa hol budynku. Deszcz i śnieg degraduje dach w miejscach przecieków.


Zobacz film z dachem:

Popierany przez prezesa SM Słoneczny Stok Tadeusz Truskolaski (zobacz listę >>) w superlatywach wypowiada się o spółdzielni Słoneczny Stok. W opinii prezydenta to "osiedle wzorcowe".
  
Zdaniem Truskolaskiego problemów w SM Słoneczny Stok nie ma! Choć w rzeczywistości kilka tysięcy lokali jest stale zadłużonych, choć spółdzielnia ma wielomilionowe zadłużenie, choć od lat występował i ostatnio nasilił się problem z rozliczeniem ogrzewania, choć czynsz jest wyższy od stawek wspólnotowych...itd. itp.

Zobacz przemówienie Truskolaskiego:Nieszczęśnicy posiadający lokale na Upalnej 1A płacą comiesięczny czynsz – wyższy od bazowej stawki obowiązującej w spółdzielni. Uznaniowo narzucana tzw. opłata eksploatacyjna aktualnie wynosi na Upalnej 1A 2,80 zł netto za m2 choć w innych nieruchomościach tej spółdzielni "opłata eksploatacyjna" kosztuje 1,84 zł za m2. Warto też wskazać, że koszt wolnorynkowego zarządu taką nieruchomością wynosi w Białymstoku około 1,00-1,30 zł netto za m2.

Niestety jak dotąd bezskuteczne okazały się próby oddzielenia się od spółdzielni Słoneczny Stok oraz sądowego ukrócenia naliczenia nieuzasadnionych stawek opłat. Ale czasy się zmieniają. Ostatnio białostocki sąd zmienił się w kwestii rozliczania kosztów ogrzewania.

Upalną 1A nazywamy "Galerią Sierpomłot" w nawiązaniu do prawdziwej przeszłości tej spółdzielni. Na  terenie SM Słoneczny Stok stawiano popiersie Gomułki (w dziale Historia niebawem publikacja). Tutaj niepodzielnie rządzili i rządzą ludzie nieboszczki PZPR.


Samorząd miejski a spółdzielczość: niższe koszty zarządzania, przeciwdziałanie eksmisjom >>

 

 

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.