W związku z nasilającymi się atakami Żydów na chrześcijan i Polaków zwróciliśmy się do pana Macieja Chołodowskiego z białostockiej Gazety Wyborczej z propozycją opublikowania informacji o Talmudzie (więcej...).

Poprosiliśmy o przedstawienie objaśnień talmudowego przesłania, by niewtajemniczeni mogli lepiej zrozumieć postawy i działania Żydów tu w Polsce oraz w innych częściach świata.

Ujawnienie ideologii talmudycznej leży w interesie społecznym i paradoksalnie może przynieść odprężenie w ekstremalnie brutalizowanej debacie publicznej, gdyż atakowani i poniżani rozumiejąc podłoże i pobudki języka ludzi pokroju Jana Hartmana będą mogli przyjąć niezbędny dystans w stosunku do wypowiedzi żydowskich aktywistów. To z kolei powinno przynajmniej w części wygasić negatywne emocje Polaków będące odpowiedzią na prowokacje ze strony środowisk żydowskich.

Bez podstawowej wiedzy o Talmudzie nie sposób prawidłowo oceniać np. szokujących wypowiedzi w rodzaju: "Kościół to zbrodnicza mafia", "naziolskie czarne knury", "Polską rządzi faszystowski reżim", "Wielki Polak kard. Karol W.", bestia z Wadowic", "Marek Naziol Jędraszewski".

Dopiero po umieszczeniu w kontekście talmudycznym stają się one zrozumiałe i logiczne. To niestety Talmud nakazuje "naszym starszym braciom" m.in. szkodzenie nie-Żydom, konfliktowanie, nawoływanie do nienawiści, czy zaciekłe i konsekwentne zwalczanie chrześcijaństwa od jego zarania.

Zatem odkrywanie tajemnic Talmudu leży w interesie społecznym i państwowym. Przyniesie pożytek nie tylko szeregowym obywatelom, ale również rządzącym, którzy - miejmy nadzieję - dostrzegą zagrożenia z bezrefleksyjnej polityki ustępstw oraz przyzwalania ekstremistycznym grupom na współdecydowanie o zarządzaniu państwem.

Z konieczności zastępując Gazetę Wyborczą postaramy się sukcesywnie omówić poniższe zagadnienia:

- judaizm a chrześcijaństwo w nauce Talmudu;

- Jezus Chrystus i Matka Boża w talmudycznej interpretacji drogi do zbawienia;

- Żyd a inne narodowości - wykładnia na co dzień;

- nie-Żyd w nauce Talmudu;

- Żyd i chrześcijanin w życiu gospodarczym - zalecenia Talmudu;

- Żyd w instytucjach wymiaru sprawiedliwości;

- etyka Talmudu w aspekcie relacji z innymi nacjami;

- prawo własności w świetle Talmudu;

- definicja i rola prawdy w kulturze żydowskiej;

- realizacja nakazów Talmudu w życiu codziennym;

- przykłady czarnych kart w historii narodu żydowskiego i ich wpływu na Talmud.

 

Używamy cookies
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.