14
N, Sie

Tarnowski "Bohatyrowicz" przydałby się w Białymstoku

Skan tekstu z pisma ycie Handlowe

Pismo Życie Handlowe przedstawia tarnowskiego przedsiębiorcę: Jana Bylicę, założyciela sieci sklepów Cezar i Malinka.

Jan Bylica jest szefem Regionalnej Grupy Detalicznej prowadzącej sklepy pod szyldami Cezar i Malinka w południowo-wschodniej Polsce. Grupa działa od 10 lat. Łącznie posiada ponad 80 sklepów. 17 placówek z logo Cezar i ponad 60 Malinka Market.

Więcej informacji: www.rgdpolska.pl

Przykład Regionalnej Grupy Detalicznej dowodzi, że możliwy jest rozwój polskich sieci handlowych. Potrzeba jednak ludzi z wizją, współczesnych Bohatyrowiczów i mądrego samorządu, który rozumiejąc znacznie polskiej przedsiębiorczości dla kraju i lokalnej społeczności, wspierałby inwestycje polskiego kapitału.

W Białymstoku na razie tego nie ma. Mamy za to Tadeusza Truskolaskiego, Lidl, Biedronkę i inne obce sieci. Mamy pozwolenia na lokowanie marketów obcego kapitału w bezpośrednim sąsiedztwie polskich sklepów, np. Lidl niemal naprzeciwko Prim przy ul. Słonecznikowej; Biedronka w pobliżu PSS Zodiak na Wrocławskiej itd.

Do dnia dzisiejszego nie powstały (i nikt o tym nie mówi) centra handlowe dla rodzimych firm produkcyjnych i handlowych choć to podstawa by myśleć o rozwoju. Nie ma też żadnej wizji rozwoju polskiego handlu w Białymstoku.

Jest za to dyplom za "sprzyjanie rozwojowi przedsiębiorczości".

 

 

Samorząd a handel i produkcja >>


Grupa Polski Handel >>


Pelikan: białostocki producent bez sklepów >>

 

 

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.