14
N, Sie

Polska sieć Prim nie daje się Niemcom!

Sklep sieci Prim, Białystok, Słonecznikowa 9

Od kilku dni w blokowisku Zielonych Wzgórz krążą pogłoski o rzekomej upadłości sklepu spożywczego polskiej sieci Prim, zlokalizowanego przy ul. Słonecznikowej 9.

Wszystko przez kontrowersyjne ogłoszenie na ogrodzeniu zawierające informację o nieruchomości na sprzedaż.

Pracownicy sklepu Prim zaprzeczyli informacjom o zamknięciu sklepu. Wyjaśniono, że ogłoszenie dotyczy zbycia lokalu mieszczącego na parterze tego budynku.

W blokowisku Zielonych Wzgórz trwa ofensywa obcego kapitału i zaciekła wojna o klienta. Po drugiej stronie ulicy, niemal naprzeciw polskiego supermarketu Prim, Niemcy otworzyli Lidla. Niedaleko zainstalowały się portugalskie Biedronki: na Wrocławskiej, w sąsiedztwie polskiego PSS Zodiak oraz na Upalnej 3.

Markety Portugalczyków i Niemców w niedługim czasie wymiotły większość funkcjonujących od dziesięcioleci małych osiedlowych sklepików.

Monopolizacja handlu i odcięcie małych rodzimych firm produkcyjnych od kanałów dystrybucji wydało zatruty białostocki owoc: wzrost cen żywności, bezrobocie i emigrację zarobkową.

Ekspansja obcego kapitału i przejęcie handlu detalicznego nie byłoby możliwe na tak niespotykaną skalę bez przychylności administracji Truskolaskiego i lokalnej PO zarządzanej przez Roberta Tyszkiewicza. To w okresie ich rządów doszło do handlowego skolonizowania Białegostoku przez obcy kapitał.

Portugalczycy i Niemcy mają w Białymstoku przychody i rynek zbytu a my mamy Tadeusza i Roberta – i to musi nam wystarczyć, a jak się nie podoba to na emigrację!

Zobacz historię polskiej sieci spożywczej Prim >>

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.