30
Cz, Cze

Dramatyczna sytuacja w CH Park w Białymstoku. Lokale po złotówce!

Uszkodzone logo CH Park w Białymstoku

Lokale usługowe znajdujące się w centrum handlowym przy ul. Św. Rocha w Białymstoku są sprzedawane za złotówkę!  Przyczyny: wieczyste użytkowanie (przedsiębiorcy nie posiadają własności gruntu) i przebudowa otoczenia komunikacyjnego bezpośrednio ingerująca w istnienie CH Park.

Lokale za złotówkę w CH Park to kolejna odsłona wojny lokalnego samorządu z rodzimymi przedsiębiorcami. Niszczenie skupisk polskich firm odbywa się niejednokrotnie pod pretekstem przebudowy arterii komunikacyjnych albo tzw. nowoczesności. Dodatkowo na śmieciową wartość lokali wpływa brak prawa własności. Grunt, na którym znajduje się CH Park jest w wieczystym użytkowaniu. Przez okres III RP białostocki samorząd traktował rodzimych przedsiębiorców, będących mieszkańcami miasta, jako ludzi drugiej kategorii, mimo że to oni w lwiej części finansują budżet Białegostoku.

W mojej ocenie uderzanie w resztki polskich centrów handlowych to przemyślana polityka obliczona na zagwarantowanie właścicielom galerii handlowych z udziałem obcego kapitału wysokich progów najmu lokali w ich obiektach. Drugą ważną zaletą tego działania jest niszczenie polskiej konkurencji w jakimś stopniu wciąż odbierającej obcemu kapitałowi sporą grupę klientów.

Czy ktoś w Białymstoku zdaje sobie sprawę jak niebezpieczna jest to sytuacja dla budżetu miasta? Czy ktokolwiek zdaje sobie sprawę od kogo w rzeczywistości pochodzą pieniądze wydawane lekką ręką przez samorząd?

 

Struktura dochodów podatkowych: rodzimi przedsiębiorcy i obcy kapitał

 

 

Pin It

Komentarze   

0 #1 Marcin 2021-05-24 23:49
Po prostu jest to zbyt reprezentacyjne miejsce, które turyści widzą jako pierwsze po przyjechaniu do naszego miasta i ta lokalizacja zasługuje na bardziej estetyczne zagospodarowanie niż taki zapuszczony bazar z tanimi lokalami, o który nikt nie dbał.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.