09
Cz, Gru

Czy dojdzie do pogromu polskich firm?

Krajowe media donoszą, że polski rząd wprowadza na teren Polski Chińczyków, którzy wybudują ogromne centrum dystrybucyjne dla sklepu internetowego AliExpress.

Zobacz informację prasową >>

Zobacz serwis AliExpress.com >>

Chiński miliarder Jack Ma planuje wybudowanie w zachodniej części kraju gigantycznych - jak informuje prasa - magazynów chińskiego towaru do zapatrzenia rynków Europy Środkowej i Zachodniej.

Ta inwestycja, prawdopodobnie za zgodę Chińczyków na wpuszczenie na swój rynek produktów z Polski (np. wyrobów mleczarni), może głęboko zmienić krajowy rynek producentów i dystrybutorów, gdyż Chińczycy wchodzą ze znanym już portalem sprzedażowym Aliexpress.com oferującym bardzo szerokie spektrum dóbr w cenach poniżej kosztów wytworzenia rodzimych producentów.

Utworzenie magazynu i zaoferowanie szybkich dostaw towarów w cenach poza zasięgiem polskich wytwórców może grozić niezwykle poważnymi konsekwencjami dla polskiego handlu i produkcji. W praktyce może przełożyć się na wyeliminowanie z rynku krajowych podmiotów i zaszkodzić gospodarce dotkliwiej niż rabunkowa działalność obcych sieci handlowych.

Czy rządzący to przemyśleli??

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.