14
N, Sie

Dopłata do czynszu w wynajmowanych mieszkaniach

Od przyszłego roku rusza akcja państwowych dofinansowań do czynszów w wynajmowanych mieszkaniach.

Od 2019 roku rząd polski przewiduje dopłaty do czynszów w mieszkaniach na wynajem. Wysokość dopłat wyniesie nawet do kilkuset złotych miesięcznie.

Nowe przepisy obejmą nawet 6 mln rodzin. Pomysł powstał w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, który opublikował ustawę o pomocy IV RP dla rodzin, które wynajmują obecnie mieszkania.

Problem ten dotyczy wielu milionów osób, które z różnych przyczyn nie mogą lub nie chcą wziąć na siebie obowiązku kredytowania danego lokalu mieszkalnego. Wynika to z niepewnej sytuacji na rynku pracy, niskich zarobków, nagminnie praktykowanych umów śmieciowych oraz braku możliwości posiadania własnego wkładu. Wynajem pozostaje dla tych osób jedyną szansą na lokum.

Od przyszłego roku Skarb Państwa będzie partycypować w kosztach czynszu dla rodzin, które są najemcami w nowych lub w świeżo wyremontowanych budynkach, w których znajdują się mieszkania na wynajem.

Zgodnie z nowym prawem dopłaty będą przysługiwać od dnia 1 stycznia 2019 roku, wszystkim osobom fizycznym, które złożą wniosek o dofinansowanie oraz nie są właścicielami żadnego domu bądź też mieszkania. O dopłaty mogą starać się, zarówno osoby samotne, jak i wielodzietne rodziny.

Dla gospodarstwa jednoosobowego wysokość dopłaty do czynszu wyniesie do 60% przeciętnego wynagrodzenia, dla rodzin limit ten wzrasta z każdym członkiem rodziny. Dopłata będzie także uwarunkowana wielkością wynajmowanego mieszkania.

To wspaniała wiadomość dla osób, których nie stać na kredytowanie i zmuszone są wynajmować mieszkania. Dopłaty znacznie odciążą budżet domowy, a oszczędności umożliwią zebranie środków na poczet własnego lokum.


Reklama: Lata sześćdziąte

 

 

Pin It

Komentarze   

0 #1 jan 2018-10-10 19:12
po co pracowac lepiej zerowac komuna wraca socjalizm
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.