08
Pn, Sie

Wyrok w głośnej sprawie regulaminu spółdzielni prawomocny!

Białostocki Sąd Apelacyjny zdecydował się utrzymać w mocy przełomowy wyrok Sądu Okręgowego w sprawie regulaminu rozliczania kosztów ogrzewania w spółdzielni w Hajnówce.

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (Wyrok-I-ACa-1119-15-spoldzielnia-regulamin-c.o..pdf)Wyrok-I-ACa-1119-15-spoldzielnia-regulamin-c.o..pdf regulamin rozliczania kosztów co I ACa 1119/15 ustalenie nieważności uchwały rady nadzorczej spółdzielni 20697 kB


W pierwszej instancji ustalono nieważność regulaminu rozliczeń z uwagi na sprzeczne z artykułem 45a upe zapisy skutkujące niesprawiedliwym podziałem kosztów i pokrzywdzeniem części użytkowników lokali.


Wyrok jest dużym problemem dla grupy prezesów spółdzielni dotąd całkowicie uznaniowo kreujących systemy naliczania opłat, forsujących na siłę podzielniki kosztów, karzących opornych 2-krotnością  rzeczywistych kosztów ogrzewania.

Oba wyroki dają nadzieję zwykłym mieszkańcom, są zwrotem w kierunku poszanowania praw ludności i egzekwowania zasad praworządności – co tu w Białymstoku należy uznać za przełomowe.

Na najwyższe uznanie zasługuje niezwykła odwaga Nadziei Ulaniuk i Heleny Potentas, które zdecydowały się na spór sądowy z potężną lokalną grupą interesów. Które odważyły się upomnieć o swoje prawa, ale też o los pozostałych członków spółdzielni.


Ważne fragmenty orzeczenia:

 

 

 

Przeczytaj o wyroku Sądu Okręgowego w Białymstoku >>

 

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.