09
Cz, Gru

Proces apelacyjny ws. o odszkodowanie za uwłaszczenie

Sad_Apelacyjny_wwa
Na 24 lutego 2012 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie wyznaczył termin rozprawy apelacyjnej w sprawie I ACa 759/11 z powództwa spółdzielni Słoneczny Stok w Białymstoku o zapłatę odszkodowania za uwłaszczenie mieszkań spółdzielczych.

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (II_C_346_10_wyrok_odszkodowanie_za_uwlaszczenie_1.pdf)II_C_346_10_wyrok_odszkodowanie_za_uwlaszczenie_1.pdfWyrok sądu okręgowego ws. roszczeń odszkodowawczych7647 kB
Download this file (I_ACa_759_11_wyrok_odszkodowanie_za_uwlaszczenie_1.pdf)I_ACa_759_11_wyrok_odszkodowanie_za_uwlaszczenie_1.pdfWyrok sądu apelacyjnego ws. roszczeń odszkodowawczych151 kB
Download this file (wyrok-II-C-346-10_31-03-2011-SMSS-RP.pdf)wyrok-II-C-346-10_31-03-2011-SMSS-RP.pdf 7647 kB

Władze spółdzielni czują się pokrzywdzone ustawowym zakazem zarabiania przy przeniesieniu własności lokali ze spółdzielni na członków, którzy spłacili koszty budowy i umorzoną część pomocy państwowej.

Jak już wielokrotnie wyjaśnialiśmy wszelkie żądania odszkodowawcze są w naszej ocenie całkowicie bezpodstawne, ponieważ  to wyłącznie członkowie spółdzielni (w przypadku mieszkań lokatorskich budowę wspierało również państwo) zawsze pokrywali wszystkie koszty realizowanych inwestycji, włącznie z utrzymaniem prezesów. W związku z powyższym nie ma możliwości by jakakolwiek spółdzielnia poniosła stratę, gdyż mieszkania budowano ze środków członków, a nie z pieniędzy spółdzielni.

Roszczenia tego rodzaju powinny być więc dla rządu ostrzeżeniem i zarazem pilnym wezwaniem do głębokiej reformy pokomunistycznej spółdzielczości.

 

Stanisław Bartnik

 

Poniżej załączniki: wyrok sądu I instancji wraz z uzasadnieniem oraz wyrok sądu apelacyjnego. Warto przeczytać i zapoznać się argumentacją zarządu.

 

Reklama: Lampy - promocja

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.