08
Pn, Sie

Wyłudzanie pieniędzy od mieszkańców przy dociepleniach bloków spółdzielni. Tak zuchwałe, że wprost trudno uwierzyć!

Docieplenie bloku. Zdjęcie ilustracyjne

Poniżej relacja pokrzywdzonych.

Przez ok. 10 lat programu zarząd spółdzielni wcale nie informował o zaciąganiu na poszczególne budynki oddzielnie kredytów na ich ocieplanie. Milczał, że z tego tytułu na każdy blok osobno Bank Gospodarstwa Krajowego przyznawał budżetowe premie termomodernizacyjne. Premie BGK sukcesywnie przekazywał zaraz po zakończeniu robót na budynku na spłatę 1 raty kredytu.

Od nieznających tego mechanizmu oraz kosztów ociepleń mieszkańców ściągano na ocieplenie pieniądze dublujące wcześniej wykorzystane premie. Mimo statutowej zasady o spłacaniu według wydatków, a te wszak niższe od umownych kosztów robót o te właśnie premie.

Do tego zarząd zdejmował z ewidencji funduszu remontowego nieruchomości te nadpłaty na ocieplenie około rok wcześniej całkowicie spłacone. Mimo, że przez szereg lat w miesięczniku SM ani w inny sposób brak było informacji o tym procederze, organy państwowe uznały z sufitu, że informowano. Byle uwalić wprowadzanie w błąd, pierwszą przesłankę wyłudzenia. Żadna lustracja nie oceniła negatywnie tego procederu.

 

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.