07
Śr, Cze

Urszula Nowogórska: Demokratyczne wybory - TAK. NIK w spółdzielniach - TAK

Screenshot_2021-09-03 Urszula Nowogórska

Posłanka Koalicji Polskiej, Urszula Nowogórska z Nowego Sącza, opowiada się za demokratycznymi wyborami oraz nadzorem NIK nad spółdzielniami.

Nie zgadza się natomiast na prawną ochronę wyborów przed przestępstwami przeciwko wyborom oraz przeprowadzanie wyborów w trybie ustawy kodeks wyborczy, w spółdzielniach liczących powyżej 500 członków.

Czekamy na kolejne zgłoszenia i prezentację stanowisk posłów w kwestiach zakresu zmian w postkomunistycznej spółdzielczości.

W obecnym stanie prawnym mieszkańcy wielkich spółdzielni nie mają wpływu na wybór władz ani zarządzanie. Pozostają ludźmi drugiej kategorii pozbawionymi należytej ochrony prawnej przez przestępczością w spółdzielniach-molochach. Natomiast prezesi cieszą się bezkarnością i nieusuwalnością. Korzystają z prawnie gwarantowanych systemem III RP możliwości nieograniczonej ekonomicznej eksploatacji zrzeszonych.

Przeczytaj o ustawianiu wyborów w Gdańsku:

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/byly-wiceprezes-najwiekszej-spoldzielni-mieszkaniowej-w-gdansku-z-zarzutami-to/g1ey7vj

Przeczytaj o innych patologiach:

https://slonecznystok.pl/spoldzielczosc/poznaj-patologie.html

Pin It

Komentarze obsługiwane przez CComment

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.