08
Pn, Sie

Ogólnopolskie Porozumienie Stowarzyszeń apeluje do Elżbiety Witek

Ogólnopolskie Porozumienie Stowarzyszeń dla Obrony Członków Spółdzielni Mieszkaniowych skierowało list Marszałka Sejmu RP w związku z pominięciem organizacji społecznych w pracach Parlamentarnego Zespołu ds. Ogrodów Działkowych i Spółdzielczości.

Treść listu w pliku pdf.

Attachments:
FileDescriptionFile size
Download this file (2019.10.08-Porozumienie-Stowarzyszen-do-p.-Marszałek-Sejmu.pdf)2019.10.08-Porozumienie-Stowarzyszen-do-p.-Marszałek-Sejmu.pdf 802 kB

Porozumienie stowarzyszeń wskazało, że w dniu 13 czerwca 2019 r. zorganizowano posiedzenie tego zespołu z udziałem przedstawicieli zarządów spółdzielni mieszkaniowych, a bez udziału reprezentujących oddolne środowiska spółdzielców: stowarzyszeń, grup oraz indywidualnych członków spółdzielni.

W posiedzeniu wzięło udział 3 posłów, 9 prezesów zarządów spółdzielni mieszkaniowych, 3 przewodniczące rad nadzorczych, pracownicy spółdzielni mieszkaniowych i 2 przedstawicieli Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju.

Całkowicie pominięte zostały stowarzyszenia zrzeszone w porozumieniu. Niezaproszenie organizacji mieszkańców ma istotne znaczenie, ponieważ na czerwcowym posiedzeniu były omawiane propozycje zmian do ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, które w poważny sposób naruszają prawa właścicielskie zrzeszonych w spółdzielniach.

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.