08
Pn, Sie

Apel o poparcie! Szansa na reformę spółdzielczości!

Rodacy! Mieszkańcy spółdzielni!Już 26 lat III RP oczekujemy na reformę postkomunistycznej spółdzielczości. Choć jest nas 10 milionów a Konstytucja RP gwarantuje równość wszystkim obywatelom, to wciąż jesteśmy dyskryminowani.

Rządzące Polską grupy układu okrągłostołowego odmawiają nam prawa do powszechnego uwłaszczenia, prawa do demokratycznego wyboru władz spółdzielni i prawa dysponowania naszym majątkiem.

Choć wielu z nas dawno spłaciło koszty budowy lokali, to nadal nie może uzyskać własności. Nie możemy też swobodnie wybierać zarządcy ani decydować jak wydawane są nasze pieniądze.

Od lat domagamy się prawdziwej, wolnej, demokratycznej spółdzielczości, przyjaznej człowiekowi, rodzinie, pożytecznej społecznie i państwowo. Prawdziwa spółdzielczość nie zna wyzysku zrzeszonych, nie zna korupcji i eksmisji dla zysku. Prawdziwa spółdzielczość szanuje człowieka. Zrzeszanie się zapewnia dostęp do lokali niezamożnym i redukuje koszty utrzymania.

PRL zniszczył prawdziwą spółdzielczość a ostatnie osiem lat rządów PO-PSL to okres blokowania postulowanych przemian i trwania w dyskryminowaniu milionów Polaków.

Mamy szansę to zmienić. Partia KORWiN jako jedyna opowiada się za kompleksową reformą spółdzielczości obejmującą:

– ustawowe uregulowanie praw do gruntów (szczególnie ważne dla Warszawy);
– uproszczenie i dokończenie powszechnego uwłaszczenia mieszkań;
– demokratyczne wybory organów spółdzielni (wolne, powszechne, tajne, na wzór samorządowych);
– prawo swobodnego wyboru zarządcy (uproszczenie procedur podziału spółdzielni i wydzielania wspólnot);
– pełna kontrola gospodarki spółdzielni (realne decydowanie o wysokości opłat i wydatkowaniu pieniędzy czynszowych);
– wgląd do dokumentacji spółdzielni;
– odpowiedzialność karna zarządów za niegospodarność i działanie na szkodę SM (prawo oskarżyciela dla członka spółdzielni).

Apelujemy do mieszkańców spółdzielni na terenie całego kraju o poparcie partii KORWiN w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

Zadbajmy o nasze sprawy i naszą przyszłość.


Stanisław Bartnik
Ruch Uwłaszczeniowy Białystok

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.