14
N, Sie

Wznowiono i przeniesiono postępowanie Ds. 420/12

Działając w interesie publicznym informujemy o wznowieniu śledztwa w sprawie dotyczącej podejrzenia popełnienia przestępstwa z art. 296 kk i 267d prawa spółdzielczego (ogłoszenie członkom SM Słoneczny Stok danych o wynagrodzeniu prezesa i zadłużeniu spółdzielni).

Umorzone przez Prokuraturę Rejonową Białystok – Południe postępowanie Ds. 420/12 zostało wznowione i przeniesione do prokuratury w Ełku po skardze mieszkańców spółdzielni Słoneczny Stok.

Wątpliwości wzbudził sposób prowadzenia czynności oraz interpretacja przepisów dotyczących odpowiedzialności członków zarządu za ogłaszanie nieprawdziwych danych członkom spółdzielni.

Poniżej w załączeniu prezentujemy opinię prawną dra Andrzeja Sakowicza z Biura Analiz Sejmowych na temat interpretacji art. 267d.


Podejmujemy dalsze czynności kontrolne pozostałych postępowań prowadzonych przez białostocką prokuraturę. Okazuje się, że wszystkie znane nam sprawy z zawiadomień członków spółdzielni: Elemencik, BSM, Słoneczny Stok, Bacieczki, SM im. Mickiewicza, Rodzina Kolejowa, Budowlani, Wielkoblokowa zawsze kończyły się umorzeniem lub odmową wszczęcia. Sytuacja ta wydaje się ewenementem w skali krajowej.

Każdy kto ma wiedzę  o okolicznościach umorzeń proszony jest o przekazanie informacji.

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.