30
Cz, Cze

Stanisław Bartnik złożył skargę na III Komisariat Policji i zażądał przeprosin za fałszywe oskarżenie

Do sądu trafi sprawa fałszywego oskarżenia o rzekome uprawnianie nieuczciwej konkurencji wobec spółdzielni Słoneczny Stok przez Stanisława Bartnika.

Przypomnijmy: funkcjonariusze III Komisariatu już drugi raz zaatakowali Bartnika za rozpowszechnianie ulotek o uwłaszczeniu i prawach spółdzielców, tym razem dowodząc, że Bartnik uprawia nieuczciwą konkurencję i rozpowszechnia nieprawdziwe informacje. Jednak w obu instancjach sądu to oskarżenie zostało odrzucone jako bezpodstawne oraz zwrócono uwagę na bezzasadność wszczynania postępowań. Mając prawomocne orzeczenie, Bartnik napisał skargę i zażądał przeprosin od szefostwa komisariatu. Ponadto zażądał wyjaśnienia kto i dlaczego wysyłał funkcjonariuszy do monitorowania miejsc, w których Bartnik organizował zebrania członków spółdzielni. Funkcjonariusze III Komisariatu zaprzeczają. Sytuacja stała się gorąca bo nagraliśmy film z "dyżuru" patrolu w czasie tuż przed zebraniem. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że wniesiona skarga najpewniej okaże się
bezskuteczna, ale podjęcie obrony przed dalszymi atakami jest zasadne w celu ograniczenia zapędów funkcjonariuszy podczas następnych akcji ulotkowych. Na rok 2010 planujemy powszechną kampanię ulotkową o podziałach spółdzielni.


autor / źródło:

Redakcja
Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.