18
Cz, Sie

Spółdzielnia Słoneczny Stok montuje głowice 16+

Dzięki zaangażowaniu mieszkańców spółdzielni (ponad 800 osób podpisało się pod petycją) w akcję zobowiązania SM Słoneczny Stok do dostosowania regulaminu rozliczania kosztów ogrzewania do wymogów art 45a prawa energetycznego udało się doprowadzić do przełomu.

Zobacz wyniki petycji >>

Otrzymujemy informacje, że spółdzielnia przystąpiła do montażu na grzejnikach głowic 16+ niezbędnych do prawidłowego ogrzewania bloków oraz warunkujących racjonalne ewentualne użycie podzielników kosztów w rozliczeniach.

Głos 875 osób został wreszcie usłyszany przez prokuraturę, która powinna zdecydować się na działanie znacznie szybciej 4 lata wcześniej, po pierwszych publikacjach na temat patologii rozliczeń. Niemniej, zmiana nastawienia prokuratury, choć spóźniona jest dobrym znakiem na przyszłość.

Do przyśpieszenia rozwiązania problemu kominowych dopłat wydatnie przyczynił się też białostocki sąd, który zauważył niezgodne z prawem, krzywdzące praktyki prezesów spółdzielni i zakwestionował wysuwane w procesach sądowych żądania.

Informacje o wniosku skierowanym do Prokuratury Okręgowej >>

Pin It

Komentarze   

0 #1 Janek 2018-07-18 07:12
Proszę zapoznać się z badaniami prof. Kazimierza Pieńkowskiego, że w budynkach wielolokalowych przy zenętrznych temperaturach obliczeniowych temperatura w mieszkaniu nie spada poniżej 16 stopni C. Zbędny wydatek, a spółdzielcy zapłacą. Więcej rozwagi mniej owczego pędu. Pozdrawiam
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.