17
Pn, Sty

Interwencja nr 7

Białystok, 18 września 2008

Stanisław Bartnik
ul. Zielonogórska 14/24
15-674 BiałystokZarząd Spółdzielni Mieszkaniowej
Słoneczny Stok
ul. Armii Krajowej 7
15-661 BiałystokInterwencja nr 7


Wnoszę o wstawienie nowych okien w lokalu nr ... (blok nr.... przy ul. Sikorskiego) oraz niezwłoczną zmianę sposobu rozliczania kosztów ogrzewania – zdemontowanie podzielników i wyliczanie opłaty z powierzchni użytkowej mieszkania.

Lokal ... należy do Spółdzielni Słoneczny Stok. Został zaadaptowany na mieszkalny i przydzielony......... na prawie najmu. Z powodu rosnących kosztów ogrzewania i innych przyczyn uwarunkowanych m.in. kłopotami zdrowotnymi, znacznie wzrosła opłata miesięczna za jego utrzymanie - aż do poziomu 730,90 zł (powierzchnia lokalu 32,70 m2; aktualnie zaliczka na ogrzewanie 453,93 zł/mies.).

........... jest osobą niepełnosprawną i znajduje się pod stałą opieką pracowników pomocy społecznej. W wyniku drastycznego wzrostu kosztów utrzymania jej skromne dochody z renty i pomocy w postaci dodatku mieszkaniowego nie wystarczą na pokrycie wszystkich opłat.

Jako, że lokal jest własnością spółdzielni w pełni zasadna i niezbędna jest szybka wymiana okien w celu zredukowania strat ciepła. Ponadto zmiana systemu rozliczania ogrzewania ustabilizuje koszty oraz wyeliminuje niebezpieczeństwo niekontrolowanego wzrostu zadłużenia. Interwencja w wymienionym zakresie leży w interesie społecznym i mieści się statutowych obowiązkach spółdzielni.

W przypadku ewentualnego braku funduszy w spółdzielni na zakup i montaż nowych okien w lokalu ...., proszę o indywidualną pomoc członków zarządu oraz apeluję do członków rady nadzorczej o przeznaczenie połowy swoich miesięcznych diet na jednorazowe dofinansowanie tego zadania. Ze swojej strony jestem w stanie przeznaczyć na wymianę okien więcej środków finansowych oraz wyszukać dostawcę okien i nadzorować montaż.Stanisław Bartnik


Załącznik:

kopia wydruku


autor / źródło:

Redakcja

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.