08
Pn, Sie

Ostrzeżenie przed SLD i PSL

Eugeniusz Czykwin z SLD i Edmund Borawski z PSL na liście posłów, którzy złożyli do Trybunału Konstytucyjnego skargę na bezmarżowe uwłaszczenie lokali w spółdzielczości.

SLD jest niezadowolone z ustawowego zakazu zarabiania na przeniesieniu własności ze spółdzielni na członków. To kolejny z wielu ataków SLD, obecnie przy wsparciu PSL, wymierzony w praworządność w Polsce. To atak wymierzony w obywateli, w większości najuboższe grupy społeczne.

O co chodzi w sprawie? W 2007 roku prezesom spółdzielni zakazano naliczania dodatkowych marż niezwiązanych z kosztami budowy lokali przy uwłaszczeniu mieszkań. Przed 2007 rokiem każdy spółdzielca po spłaceniu kosztów wybudowania lokalu oraz kosztów generowanych przez prezesów, musiał prezesom zapłacić ekstra dodatkową kwotę całkowicie uznaniowo naliczaną przez zarządy. System ten dawał duże zyski nomenklaturowym baronom oraz spowalniał proces uwłaszczenia. W rozumieniu zasad praworządności i sprawiedliwości społecznej był zaprzeczeniem standardów państwa prawa.

Działanie SLD i PSL należy uznać za szczególnie nikczemne w sytuacji, gdy postkomunistyczne spółdzielnie mieszkaniowe nigdy nie były właścicielem mienia zrzeszonych bowiem wszelkie pieniądze zawsze pochodziły od członków, ewentualnie z udzielanej pomocy państwowej. Nigdy też zrzeszeni nie zrobili darowizn ani nie zrzekli się wpłacanych do spółdzielni środków.

Zobacz pełną listę posłów:


Czytaj więcej na temidacontrasm.info>>

Czytaj więcej o ataku SLD >>

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.