08
Pn, Sie

100 tys. dolarów za nieużywanie smartfona przez rok

Czy jesteś w stanie wyobrazić sobie życie bez smartfona, bez dostępu do wiadomości, poczty, muzyki? Vitaminwater wypłaci 100 tys. dolarów osobie, która nie będzie korzystała ze smartfona i tabletu przez rok.

Smartfony stały się nieodłącznym elementem życia. Wiele osób nawet kładąc się spać, trzyma go w pobliżu. Tłumacząc nastawionym budzikiem, ale przy okazji przed snem przeglądane są różne strony. Amerykańska firma Vitaminwater chce uświadomić ludziom, że smartfony to pożeracze czasu. A można go wykorzystać w bardziej konstruktywny sposób niż siedząc na telefonie.

Ochotnik, który zostanie wybrany przez firmę, nie będzie mógł przez rok korzystać ani ze smartfona, ani z tabletu. I nie tyczy się to tylko sprzętów należących do niego, bo w jego dłoni nie może znaleźć się żaden smartfon czy tablet należący do członków rodziny czy znajomych. Jeśli podoła wyzwaniu i przez 12 miesięcy zrezygnuje z urządzeń, Vitaminwater wypłaci 100 tys. dolarów.

Podejmujący wyzwanie nie będzie do końca pozbawiony możliwości korzystania z sieci, do dyspozycji będzie miał komputer stacjonarny bądź laptop. Natomiast do kontaktowania się z innymi otrzyma zwykły telefon, taki z lat 90-tych. Przed ochotnikiem trudne zadanie, bo teraz będzie musiał znaleźć inne sposoby zagospodarowania wolnego czasu i ta kreatywność ma zostać nagrodzona.

Natomiast na osobę, która przez pół roku nie będzie korzystała za smartfona i tabletu czeka 10 tys. dolarów. A zgłaszać się można przez Instagrama bądź Twittera do 8 stycznia. Kandydaci do wykonania zadania mają być wybrani do 22 stycznia.

REKLAMA

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.