09
Cz, Gru

Spółdzielca, projektant budowlany zaatakowany w Hajnówce

W spółdzielni w Hajnówce zaatakowano projektanta budowlanego Tadeusza Mróz. Nieznani sprawcy oblali farbą drzwi jego mieszkania.

Projektant ma nieprzyjemności od kiedy zajął się społecznym nadzorem robót termomodernizacyjnych w spółdzielni. Wykrył i udokumentował wady i błędy wykonawstwa dociepleń bloków i zawiadomił prokuraturę. Dzięki jego społecznej pracy zmusił władze do poprawiania wadliwych robót.

Działalność Tadeusza Mróz wywołuje niezadowolenie wykonawców i władz. Wytoczono mu proces karny z art. 212 kk o rzekome zniesławienie. Założono też sprawę cywilną o zapłatę w związku z rzekomym niewyrażeniem zgody na montaż podzielników ciepła. Proces karny jeszcze trwa. Postępowanie cywilne zakończyło się uznaniem żądań spółdzielni za bezpodstawne i przeprosinami firmy rozliczającej koszty ogrzewania.

Tadeusza Mróz nękają też tzw. nieznani sprawcy. Telefonicznie otrzymał groźby aby nie zajmować się sprawami spółdzielni i dociepleń. Projektant jednak nie przestraszył się i nie zaprzestał swojej działalności. Nieznani sprawcy zaatakowali więc kolejny raz oblewając farbą drzwi mieszkania.

Apelujemy do wszystkich osób, które mają wiedzę o autorach gróźb karalnych i niszczeniu mienia Tadeusza Mróz, żeby przekazywały nam informacje mogące pomóc w ustaleniu zleceniodawców.

SM Hajnowska grozby niszczenie mienia 2SM Hajnowska grozby niszczenie mienia 3
Stanisław Bartnik
tel. 605 24 98 27
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.