09
Cz, Gru

Aplikacja mój BIK już dostępna. Jakie ma funkcje?

Ruszyła na początku tego roku. Dostępne są trzy wersje: darmowa, szybkie sprawdzanie i pełny pakiet. Ile kosztują, co w ich ramach?

Historia kredytowa ma znaczenie przy staraniach o kredyt, leasing, fakturowanie i pożyczkę pozabankową- coraz więcej firm współpracuje z Biurem Informacji Kredytowej. Dostępna jest w wariancie bezpłatnym, ale niewiele można się dowiedzieć bez opłat o swojej historii kredytowej.

W ramach bezpłatnej wersji:

  • zastrzeżenie dowodu osobistego w przypadku zgubienia/kradzieży,

  • weryfikacja ustawień telefonu, czy są bezpieczne- jeśli nie, aplikacja podpowie co zrobić,

  • informacje o zmianie danych BIK, BIG.

Kolejna propozycja to szybkie sprawdzanie, koszt to 9,99 zł za miesiąc. W ramach tej kwoty otrzymujemy już całkiem sporo informacji. W ramach tego pakietu:

  • aktualne informacje o zobowiązaniach- postępy w spłacie, ocena punktowa BIK,

  • Alerty BIK 24/7.

Raport BIK jest dodatkowo płatny i kosztuje 27,99 zł. Dla podrównania, jeśli chcemy zamówić raport BIK bez aplikacji i pakietu szybkie sprawdzanie, kosztuje on 39 zł. Za tą kwotę raport można pobrać tylko raz.

Ostatni pakiet to najszerszy dostęp, ale też najwyższe opłaty. Koszt za kwartał to 49,99 zł. Pakiet nazywa się Bez Ograniczeń. W jego ramach oprócz tego, co zawiera pakiet za 9,99 zł, raporty BIK do pobrania tak często, jak chcemy. Nie ma dodatkowych opłat przy ich pobieraniu.

W pakiecie z płatną wersją aplikacji Mój BIK otrzymujemy dostęp do modułu Alerty. Czym one są? W momencie, gdy złożysz wniosek o kredyt otrzymasz powiadomienie. Biuro Informacji Kredytowej współpracuje z bankami, SKOK-ami oraz wieloma firmami pożyczkowymi. W momencie, gdy wpłynie wniosek o kredyt, pożyczkę pozabankową, otrzymasz powiadomienie. Gdy ktoś postanowi wykorzystać czyjeś dane do zaciągnięcia kredytu, aplikacja informuje o złożonym wniosku. I można zareagować. Korzystający z alertów otrzyma również powiadomienie, gdy ktoś będzie sprawdzał jego dane w BIG InfoMonitor. Jest to baza sprawdzana na przykład przez firmy telekomunikacyjne przed podpisaniem z klientem umowy. Alerty wysyłane są 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. Kosztują 24 zł na rok. W wersjach płatnych aplikacji bez dodatkowych kosztów.

Bezpłatna wersja to niewielkie możliwości aplikacji. Przyda się w przypadku zgubienia dokumentów. Dzięki niej zastrzeżesz dowód osobisty. Więcej zyskujemy z wersją płatną, ale tak naprawdę z pakietem rozszerzonym. W wersji ograniczonej nie dostajemy najważniejszego, czyli raportu BIK, który jest kluczowy przy staraniach o kredyt. Aplikacja dostępna jest na IOS i Android.  

Raz na pół roku mamy prawo do bezpłatnej informacji ustawowej od BIK, natomiast jest ona bardzo uboga, nie zawiera choćby oceny punktowej.

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.