09
Cz, Gru

Płoną drzwi w Sokółce

W związku z podpaleniem w nocy z 24 na 25 maja 2013 r. drzwi dwóch mieszkań członków spółdzielni w Sokółce, w blokach Grodzieńska 26 i 28, Obywatelskie Stowarzyszenie Uwłaszczeniowe w Białymstoku wyznacza nagrodę pieniężną w kwocie 1000 zł za informacje, które doprowadzą do ustalenia tożsamości zleceniodawców oraz sprawców podpaleń.

Pokrzywdzeni to członkowie Spółdzielni Mieszkaniowej starający się kontrolować działania władz spółdzielni. Prosili m.in. o wyjaśnienie przyczyn wysokich dopłat za wodę, zabiegali o udostępnienie dokumentów.

Gwarantujemy anonimowość. Prosimy o przekazywanie danych pocztą tradycyjną (Stanisław Bartnik, 15-668 Białystok, ul. Upalna 1A lok. 84) lub elektroniczną (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) lub telefonicznie (tel. 605 24 98 27).

Podejrzewamy, że zleceniodawcy i wykonawcy podpaleń drzwi mieszkań członków SM w Sokółce mogą mieć również związki z wcześniej popełnionymi przestępstwami w:

– SB-M Wielkoblokowa – groźby i niszczenie mienia (m.in. przecięcie opon, porysowanie lakieru, pogróżki telefoniczne);
– SM Słoneczny Stok – SMS z groźbami, niszczenie mienia, włamania na strony internetowe;
– BSM Białystok – próba oblania żrącą substancją działacza społecznego, zastraszanie i poturbowanie członków spółdzielni roznoszących ulotki przed walnym zgromadzeniem;
– SM w Hajnówce – grożenie pobiciem i oblanie łatwopalną substancją drzwi mieszkania spółdzielcy kontrolującego prawidłowość robót termomodernizacyjnych.

Zauważamy, że mieszkańcy białostockich i regionalnych spółdzielni, w szczególności osoby starsze, boją się prezesów. Unikają uczestnictwa w walnych zgromadzeniach, unikają upominania się o elementarne prawa w obawie przed odwetem, niszczeniem mienia, zastraszaniem i szykanowaniem.

Podpalanie drzwi jest spektakularnym przykładem zastraszania i wywierania presji na społeczność. Nie może pozostać bezkarne.

Czyny tego rodzaju muszą być ścigane i karane ze szczególną surowością z uwagi wysoką szkodliwość społeczną oraz powodowanie zagrożenia zdrowia i życia dużej grupy osób.

Wszystkie osoby, mające wiedzę o okolicznościach opisanych wydarzeń, o zleceniodawcach i wykonawcach, proszone są o przekazywanie posiadanych informacji i udzielenie pomocy w wykryciu sprawców przestępstw.

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.