08
Pn, Sie

Lumpenbiałystok wita Was na Barszczańskiej

Białystok ul. Barszczańska

Na blogu takajestprawda.pl autor przedstawia wygląd wnętrz bloków na ul. Barszczańskiej. Władza samorządowa na ul. Barszczańskiej, ul. Dojnowskiej, i podobnych miejscach, tworzy getta dla ludności eksmitowanej z blokowisk białostockich postkomunistycznych spółdzielni mieszkaniowych.Miejsca te stały się symbolem ekstremalnych dewastacji i dużej przestępczości. Nie tylko straszą, ale wywołują szkody gospodarcze i wizerunkowe dla miasta. Tracą na wartości nieruchomości położone w rejonie gett. Nie ma chętnych na najem czy zakup. Zobacz przykład budynku firmy Hitech >>.

Wydaje się jednak, ze pan Tadeusz Truskolaski nie widzi problemu. Na jednej z gal postkomunistycznych spółdzielni komplementował spółdzielnię za "wzorowe zarządzanie". Nie reaguje gdy postkomunistyczna spółdzielnia bije rekordy eksmisji. Przeczytaj o 48 eksmisjach w BSM >>

Zobacz stan techniczny budynku we wzorowo zarządzanej spółdzielni >>
Zobacz galerię >>

Dalszy rozwój białostockich lumpenosiedli i rozmyślne koncentrowanie ludności wykluczonej społecznie to zagrożenie dla funkcjonowania miasta, szkody w mieniu, wydatki na pomoc społeczną i zwalczanie przestępczości. To krzywda wyrządzana dzieciom zmuszanym do egzystencji w gettach Barszczańskiej.

Wielokrotnie już apelowaliśmy o zmianę polityki i odejście od trendu bezdusznej eksploatacji najuboższych i umyślnego wykluczania społecznego. Dotąd niestety bezskutecznie.... Niewyobrażalną wprost pogardę i bezwzględność ilustruje sprawa Andrzeja Kępy >>

Po raz kolejny apeluję do pana Truskolaskiego o uruchomienie biura przeciwdziałania eksmisjom, o wsparcie tych mieszkańców spółdzielni, którzy chcą tańszego zarządzania blokami, tańszych remontów i tańszych dociepleń bloków. Na białostockim wolnym rynku nie ma stawki 200 zł czy 160 zł netto za m2 za docieplenie bloku - obowiązuje cena 80-100 zł netto za m2!

Przypominam też, że stawka za zarządzanie w białostockich wspólnotach mieszkaniowych to około 1 zł za m2. A w postkomunistycznych spółdzielniach zarządzanie kosztuje w przedziale od 1,50 zł do nawet 3 zł za m2. Wysokość opłaty ma bezpośredni związek ze skalą ubóstwa i eksmisji!

Nie może tak dalej być. Dziesiątki tysięcy ludzi w Białymstoku powinny mieć prawo do rynkowego czynszu i wyboru zarządcy. Szczególnie ważne staje się to dziś: przy rekordowym białostockim bezrobociu i silnym zubożeniu mas ludności.

Zobacz stronę takajestprawda.pl >>

Bloki na Eliasza i Dojnowskiej >>

Zdjęcia pochodzą z www.takajestprawda.pl

 

 

Reklama: Chors - polski producent oświetlenia >>

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.