14
N, Sie

KWW Spoza Sitwy: Złamiemy układy w mieście!

KONIEC DYKTATU DEWELOPERÓW W MIEŚCIE! – Zadbamy o tereny inwestycyjne i plany zagospodarowania. Zapewnimy tańsze, dostępne dla mieszkańców, lokale do działalności gospodarczej (produkcja, usługi, handel hurtowy i detaliczny).

KONIEC BEZKARNOŚCI PREZESÓW SPÓŁDZIELNI MIESZKANIOWYCH! – Mieszkańcy białostockich SM nie będą już obywatelami drugiej kategorii! Miejski Rzecznik Konsumentów będzie udzielał pomocy prawnej wszystkim potrzebującym w sporach z prezesami (np. opłaty za ogrzewanie, zapobieganie eksmisjom, usprawnienie zarządzania). Samorząd miejski wesprze mieszkańców w zmianie zarządcy, będzie wywierał presję na prezesów w celu obniżania kosztów czynszowych do poziomu obowiązującego we wspólnotach mieszkaniowych. Zmiany obniżą koszty życia mieszkańców oraz zredukują obecnie sztucznie wymuszane wydatki miasta na pomoc społeczną w obszarze spółdzielczości.

KONIEC BLOKOWANIA BIAŁOSTOCZAN WIECZYSTYM UŻYTKOWANIEM! – Dość dyskryminacji! Dokonamy przekształcenia wieczystego użytkowania we własność dla rodzimej działalności gospodarczej i zabudowy garażowej. Wyrównamy szanse mieszkańców Białegostoku w konkurowaniu ze spółkami obcego kapitału niepłacącymi wieczystej dzierżawy.

KONIEC Z RABUNKOWĄ EKSPLOATACJĄ BIAŁOSTOCKIEJ GOSPODARKI! – Będziemy odbudowywać i promować rodzime firmy, zrzeszać przedsiębiorców, partycypować w inwestycjach umacniających polski kapitał. Stawiamy na odtworzenie polskich centrów handlowych na poziomie osiedli. Planujemy budowę dużego centrum hurtowo-detalicznego na Kawaleryjskiej. W kooperacji z zarządem województwa i gminami z Podlasia uruchomimy internetowy portal handlowo-informacyjny dla umocnienia kanałów dystrybucji i rozwoju eksportu. Utworzymy tytuł prasowy do promocji białostockich i podlaskich firm na Białorusi. Pomożemy odzyskać utracone udziały w handlu.

KONIEC HEGEMONII OBCYCH SIECI HANDLOWYCH! – Dzięki odbudowie rodzimej przedsiębiorczości i odtworzeniu konkurencyjnych dla sieci kanałów dystrybucji zapewnimy mieszkańcom dostęp do tańszej i zdrowszej żywności, szerszy wybór dóbr szybkozbywalnych i artykułów przemysłowych. Rodzimi producenci, rolnicy, przetwórcy z Białegostoku i Podlasia otrzymają nowe kanały dystrybucji i możliwości rozwoju. Białystok i Podlasie zyska wpływy podatkowe i lepiej płatne miejsca pracy.

KONIEC ZE ZWALCZANIEM BIAŁOSTOCZAN PROWADZĄCYCH FIRMY I PŁACĄCYCH PODATKI! – Prezydent i Rada Miejska będą realnie służyć mieszkańcom. Skontrolujemy i wygasimy spory toczone przez administrację Tadeusza Truskolaskiego. W przypadkach złamania prawa, nadużycia uprawnień przez urzędników, wyrządzenia szkody, zadbamy o naprawienie krzywdy.

KONIEC Z NIEODPOWIEDZIALNYM ZADŁUŻANIEM MIASTA! – Jako priorytetowe przyjmiemy inwestycje zapewniające wzrost dochodów podatkowych Białegostoku, hamujące emigrację zarobkową, przyczyniające się do tworzenia lepiej płatnych miejsc pracy w produkcji, przetwórstwie i innowacyjnych technologiach.

KONIEC BEZKARNEGO NIERACJONALNEGO WYDAWANIA PIENIĘDZY PUBLICZNYCH! – Przeprowadzimy kompleksowy audyt zarządzania i wydatków ustępującej administracji. Sporządzimy raport o stanie finansów miasta. W przypadku ujawnienia nadużyć, niegospodarności, wyrządzenia szkody, winni zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.

KONIEC Z PEDAGOGIKĄ WSTYDU I ZNIESŁAWIANIEM BIAŁEGOSTOKU I PODLASIA! – Odbudujemy dobre imię miasta. Będziemy zdecydowanie reagować na zniesławienia. Podejmiemy działania prawne wobec osób odpowiedzialnych za rozpowszechnianie kłamliwych, oszczerczych publikacji fałszujących historię.

Więcej informacji: www.spozasitwy.pl

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.