14
N, Sie

BSM: Sąd rozpatrzy zażalenie mieszkańców ws. rozliczenia kosztów ciepłej wody

Na 10 kwietnia 2018 r. (godz. 10.00, sala B127) Sąd Rejonowy w Białymstoku, ul. Mickiewicza 103 (Sekcja ds. Nadzoru nad Postępowaniem Przygotowawczym), wyznaczył termin rozpatrzenia zażalenia mieszkańców spółdzielni na sposób rozliczenia kosztów ciepłej wody w Białostockiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Każdy mieszkaniec BSM mający prawo majątkowe ma status pokrzywdzonego w sprawie (podstawa art. 49 kpk) i może żądać od prokuratury dostępu do akt postępowania przygotowawczego. Dotyczy to także prawa do przeglądania akt zakończonych już postępowań. Od prokuratury można żądać wykazu wszystkich postępowań przygotowawczych dotyczących spółdzielni BSM i następnie po uzgodnieniu terminu, w prokuraturze zapoznawać się z aktami.

Aktywność członków spółdzielni BSM (i każdej innej) jest wsparciem mechanizmów praworządności. Zainteresowanie sprawami spółdzielni motywuje sąd i prokuraturę do odpowiedzialnego zajmowania się postępowaniami.

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.