14
N, Sie

Apel KWW Spoza Sitwy. Miejmy odwagę zatroszczyć się o przyszłość Białegostoku i Podlasia

Apel KWW Spoza Sitwy do mieszkańców Białegostoku i Podlasia.

 

Białystok, 5 września 2018 r.


Komitet Wyborczy Wyborców
SPOZA SITWY

 

Apel

do mieszkańców Białegostoku i Podlasia

 

Białystok i Podlasie naszym domem! Tu chcemy pracować i godnie żyć!

Jesteśmy zwykłymi mieszkańcami Białegostoku i Podlasia. Podjęliśmy oddolną, niepartyjną inicjatywę by łamać istniejące układy. Nie godzimy się z dyktatem partii naprzemiennie sprawujących władzę, wymieniających się między sobą radnymi i posłami, nieliczących się z głosem i potrzebami mieszkańców.

Obecnie w przypadku dominujących partii system obsady mandatów niejednokrotnie opiera się na selekcji negatywnej – niedopuszczaniu na listy osób kompetentnych, niezależnych w poglądach i kierujących się dobrem społecznym. Eliminacja wartościowych jednostek wynika z obaw partyjnych baronów o możliwość utraty władzy i wpływów. W przypadku układowych partii kryterium selekcji kandydatów na "biorące listy" nie stanowi wiedza, doświadczenie, kompetencje, a wręcz przeciwnie: całkowita uległość i bezkrytyczne wykonywanie poleceń liderów. Przyjęty system degraduje ideę samorządności oraz praktyczną wartość i skuteczność radnych, gdyż motywacje wybranych w ten sposób reprezentantów sprowadzają się w większości do kandydowania dla diety lub posady w samorządowych czy państwowych spółkach. Konsekwencją takiej formuły władzy samorządowej jest niezajmowanie się sprawami mieszkańców, brak odpowiedzialnej polityki gospodarczej i społecznej. Nie ma też możliwości realnego nadzoru nad wydatkami czy gospodarką finansową, zwłaszcza w przypadkach, gdy np. w kolejnej kadencji radni byłej partii rządzącej przechodzą do partii dotychczas opozycyjnej bo ta akurat wygrywa wybory.

Wiemy, że tu w Białymstoku i na Podlasiu wielu mieszkańców, pozostając w zależności od grup interesów, z obawy o swoją przyszłość rezygnuje z upominania się o dobro publiczne.

Zadaniem komitetu Spoza Sitwy jest przeciwstawienie się tym trendom, zainspirowanie i zjednoczenie ludzi mających odwagę myśleć i działać wbrew układom i nieformalnemu porządkowi.

Wspierając komitet Spoza Sitwy i ludzi chcących realizować idee dla dobra wspólnego wzmacniacie Państwo mechanizmy demokracji. Dajecie nadzieję i podnosicie poprzeczkę partyjnym baronom trwającym w przekonaniu, że dla zdobycia głosów wystarczą jak zwykle obietnice bez pokrycia.

Pokażmy partiom, że nie godzimy się na trwanie starych układów, nie akceptujemy polityki zadłużania, nie tolerujemy niskich płac i emigracji zarobkowej, nie przyzwalamy na nieliczenie się z głosem i potrzebami mieszkańców.

Odważmy się realizować nasze marzenia o wyższym standardzie życia i godnej pracy tu – w Białymstoku i na Podlasiu. Bo tu jest nasz dom.

By zrealizować wizję naszych marzeń musimy zapoczątkować zmiany w wielu obszarach. Liczymy na współpracę przedsiębiorców, ludzi nauki i kultury, chcących odmienić oblicze naszego regionu.

Niebawem ogłosimy założenia programowe obejmujące wizję polityki gospodarczej i społecznej dla Białegostoku i Podlasia.

 

 

                                                                        Krzysztof Krasowski

 

 

Strona internetowa KWW Spoza Sitwy >>

 

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.