18
Cz, Sie

Pomniki - nowe znaczenia

zamarzli sowieciarze

Zamiast usuwać pomniki z przeszłości, można nadać im nowe znaczenie. Nowe znaczenie poprzez zamontowanie hasła BÓG HONOR OJCZYZNA uzyskał komunistyczny pomnik utrwalaczy ludowej własti przy Placu Uniwersyteckim w Białymstoku.

 

Na zdjęciu patrol 4 sowieckich żołnierzy podczas Wojny Zimowej w Finlandii. Fińscy komandosi bezszelestnie podeszli ich i poderżnęli gardła. W niskiej temperaturze do minus 40-50 st. Celsjusza krążenie krwi słabnie a ofiary zamarzły w pozycjach w jakich zostały zabite, czyli na stojąco.  Warszawskiemu pomnikowi należy nadać nowe znaczenie, zawierające podobne przesłanie. Niech będzie to pomnik przestroga przedstawiająca zabitych sowieciarzy przez polskie wojsko podziemne. Do odpowiedniej  rekonstrukcji pomnika proponuję artystę rzeźbiarza Pana Bartłomieja Kurzeję.Wystawianie pomników gwałcicielom z Armii Czerwonej też nie jest dobrym pomysłem, to co zrobił student z Gdańska to jedynie hapenning.

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.