14
N, Sie

"Jaruzelska" stręczycielska

ona i on

Monika Jaruzelska była promotorką karier przystojnych chłopców

Bogusław Linda zawdzięcza swój aktorskisukces Monice Jaruzelskiej, o tym wszyscy wiedzą. Ale bliskim znajomym Moniki był dzisiejszy doradca Ruchu Narodowego Rafał Ziemkiewicz.

Stan wojenny trwa w najlepsze a tymczasem w lipcu 1982 debiutuje Ziemkiewicz. Co z cenzurą? Nie głupia, wiedziała, kto za nim stoi. W tym samym roku za Cortex cerebri zdobył nagrodę w konkursie na opowiadanie sf organizowanym przez Naszą Księgarnię,  Młodego Technika i Młodzieżową Agencję Wydawniczą. Reżimowe wydawnictwa podlizują się władzy.

Czy Ziemkiewicz zdaje sobie sprawę, że fakty te można interpretować jako handicap, który otrzymał na starcie kariery? A później? Czy nigdy nie było dyskretnej protekcji np. w TVP? Na nic zapewnienia Ziemkiewicza. Jest wielu młodych zdolnych inteligentnych twórców, którym się nie udało. Niech Ziemkiewicz wyjaśni im dlaczego.

Bloger jozefmoneta podesłał mi zrzut fb z postem od Ziemkiewicza do Jaruzelskiej. Wielce znaczące. "stara rana"?

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.