30
Cz, Cze

Telefon jako router, szybkie udostępnianie internetu innym domownikom

Udostępnianie internetu innym urządzeniom jest bardzo wygodne w trakcie podróży, na wakacjach czy gdy dostawca internetu stacjonarnego informuje o awarii. Przekształcenie smartfona w router jest bardzo proste.

Większość nowych smartfonów ma funkcję udostępniania internetu. Aby z niej skorzystać konieczny jest pakiet danych. Przy udostępnianiu internetu przyda się dużo gigabajtów. Internet udostępnisz przez WiFi, Bluethooth czy USB.

Pierwszym krokiem jest włączenie danych komórkowych. Są one widoczne na górnym pasku albo znajdziesz je w ustawieniach. Muszą być włączone, by uruchomić jedną z opcji udostępniania internetu. W kolejnym kroku poszukaj zakładki udostępniania, która ukryta jest pod szyldem hotspot i tethering. Znajdziesz je w ustawieniach, a następnie wchodząc w sieć i internet. Do wyboru trzy opcje:

  • przenośny hotspot WiFi,

  • modem USB,

  • modem Bluethooth.

Jeśli chcesz podłączyć na przykład laptop, który nie ma WiFi, skorzystaj z USB, najpierw należy podłączyć kabel, a następnie włączyć modem przez USB. Gdy chcesz skorzystać z modemu Bluethooth, w pierwszej kolejności należy sparować urządzenia. A w kolejnym kroku włączyć modem Bluethooth.

Udostępnianie internetu przez WiFi jest bardzo proste. Wystarczy włączyć przenośny hostpot WiFi, a następnie skonfigurować sieć, wpisując nazwę i hasło. I w tym obszarze telefon daje gotowe rozwiązanie, wyświetla się proponowana nazwa sieci jak i hasło, które sprawdzisz zaznaczając pokaż hasło.

Kolejny krok to podłączanie urządzeń. Wystarczy wyszukać dostępne sieci, wybrać stworzoną nową sieć, wpisać hasło i już można korzystać z pakietu internetowego na dowolnym urządzeniu.

Kilka urządzeń korzystających z sieci udostępnianej przez smartfon szybko uszczupla internetowy pakiet. Jego zużycie można kontrolować na bieżąco w telefonie. Poza tym warto pamiętać, że telefon wykorzystywany jako router szybciej się rozładuje.

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.