28
Wt, Cze

Co potrafią najdroższe laptopy na świecie?

Najtańszy, nowy laptop kupimy do 1500 zł. Za wypasione uznaje się już te za 20-30 tys. zł, ale to nie są najdroższe sprzęty. Bo cena za nie to nawet 3,5 mln…. dolarów.

Czy są lepsze od zwykłych sprzętów, dostępnych od ręki w elektromarketach- patrząc na to, co mają w środku? I tu wielu może czuć się rozczarowanych, bo modele te najczęściej mają swoją cenę ze względu na spersonalizowany wygląd. I diamenty, którymi są obłożone. Niektóre przypominają torebkę- swoją drogą bardzo drogi gadżet. Inne pokryte platyną. Wśród najdroższych znajdziemy również takie, które mają oprawę z drewna. Swój laptop ma także jedna z luksusowych marek samochodowych, Bentley.

Jedną z marek, która tworzy luksusowe laptopy jest Luvaglio (UK). Cena za sprzęt to milion dolarów. Przeliczając po obecnym kursie, wystarczy wyciągnąć z portfela ‘jedynie’ niecałe 4 mln zł, a stanie się drogocennym dodatkiem do naszego życia. Jest to laptop wykonany z dbałością o każdy detal- w tej cenie to chyba można przyczepić się do najmniejszej ryski. Na jego cenę wpływają diamenty, z których wykonany jest przycisk zasilania. Ponoć są to najrzadsze kamienie na świecie. Poza tym obudowa z drewna, gdzie można puścić wodze fantazji i zaproponować własne pomysły. Jeśli chodzi o środek i rozwiązania technologiczne, to sam dysk nie jest spektakularny, jedynie 128 GB (dysk oczywiście SSD). Ma odtwarzacz BlueRay, czytnik linii papilarnych. A samo nabycie tego laptopa wcale nie jest proste, konieczne jest zaproszenie od dyrektora firmy, Roberta Sinclaira.

Laptop za 3,5 mln dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje ponad 13 mln, to propozycja pod postacią sprzętu MJ's Swarovski & Diamond Studded Notebook. Za co płacimy? I w tym laptopie znajdziemy nowinki technologiczne, natomiast w jego przypadku nacisk położony jest na diamenty. Stoi za nim Ukraine Art Studio, które zajmuje się luksusowymi akcesoriami technicznymi. Wysoka cena za laptopa wynika z użycia białych i czarnych diamentów. Zarówno obudowa jest nimi pokryta jak i mysz. Ten rodzaj laptopów to ekskluzywna seria, które jednak poza diamentami i złotem, środkiem nie zachwycają. I zainteresowani prawdziwą maszyną, mogą czuć się nieco rozczarowani. Natomiast jako luksusowy dodatek z pewnością robi wrażenie. Ukraińskie Studio Artystyczne jest też twórcą innych limitowanych, ekskluzywnych laptopów, jak: ASUS Eepc VIP Swarovski, Asus Lamborghini Platinum, Acer Ferrari Gold Python.

Poniżej miliona dolarów, ale nie złotych, kupimy Tulipan E-GO Diamond. Laptop kosztuje blisko 360 tys. dolarów. I przypadnie do gustu przede wszystkim kobietom, i chyba wyłącznie do nich skierowany jest ten notebook, bo jest w kształcie torebki. Laptop wyprodukowała marka E-GO Life-Style BV (Holandia). Dysk 160 GB i mały jak na tak drogi sprzęt wyświetlacz- zaledwie 12,1 cala. W jego przypadku duży wpływ na cenę mają drogocenne kamienie i kruszce. Wykonany jest z litego palladu, a do jego ozdobienia wykorzystano diamenty o brylantowym szlifie i białe złoto. Ogólnie wygląda jak czarna torebka, niewielkich rozmiarów, ze znaczkiem tulipana. Dostępny również w innych wersjach kolorystycznych, wzorach- kobieta zmienną jest i lubi mieć wybór! W przypadku tego laptopa płacimy głównie za design- środek nie jest jakoś bardzo powalający.

Apple również stworzyło kilka limitowanych propozycji w granicach kilkuset tysięcy dolarów za sztukę. Za 500 tys. dolarów w ofercie Apple MacBook Air Supreme. Lekka obudowa aluminiowa, pokryta platyną, urzeka elegancją. To propozycja dla lubiących kolor srebrny, a Apple ma też coś dla miłośników złota: MacBook Pro 24- karatowe złoto. Do jego wykończenia użyto wielu cennych metali szlachetnych. Obydwa laptopy są błyszczące, świecące, aż strach ich dotknąć, bo czy da się z ich powierzchni usunąć odbite palce? Środek obydwu propozycji Apple nie jest jakoś wyróżniający się na tle innych z tej wysokiej półki cenowej.

W 2018 roku Firma EGO (Holandia) wyprodukowała laptop dla marki Bentley. I to pierwszy z najdroższych laptopów na świecie (kosztuje 20 tys. dolarów), który jest chwalony nie tylko za design, ale również za środek. Kolejnym, jednym z najszybszych laptopów na świecie jest Rock Xtreme SL8. Uważany za jeden z najpotężniejszych sprzętów dla graczy. Produkowany w Wielkiej Brytanii, cieszy się bardzo wysoką oceną wśród użytkowników. Kolejna propozycja dla graczy to Voodoo Envy 171- dostępny w ponad 20 odsłonach. Kosztuje około 8500 dolarów. Produkowany w Kalifornii. Drogie laptopy oferują również dobrze znane marki jak Lenovo i Dell. Ich ceny mieszczą się w przedziale 4500-5000 dolarów.

Najdroższe modele z tego zestawienia oferują nam jedynie elegancki dodatek. Oczywiście są wyposażone w nowoczesną technologię, ale w zasadzie dużo więcej niż laptop za kilka tysięcy pod względem parametrów nie dają. Płacimy za diamenty, złoto i inne cenne dodatki.

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.