29
Śr, Cze

Tylko 5 lat od publikacji czekaliśmy na zauważenie problemu i propolskie działania

Pierwsze publikacje o konieczności ochrony polskiego kapitału, wspierania produkcji i handlu zamieszczaliśmy w roku 2014.

Zobacz nasze treści i porównaj z celami aktualnej kampanii rządowej:

https://slonecznystok.pl/cnz/czas-na-zmiany/samorzad-a-inwestycje-w-polski-handel-i-produkcje.html

https://slonecznystok.pl/cnz/czas-na-zmiany/samorzad-a-rozwoj-gospodarczy.html

https://slonecznystok.pl/gospodarka/biznes/bialystok-geneza-bezrobocia-i-emigracji-zarobkowej.html

Zobacz wypowiedź ministra Ardanowskiego:

https://bydgoszcz.tvp.pl/47405763/jan-krzysztof-ardanowski-patriotyzm-gospodarczy

Przeczytaj o akcji z 2019 r. pod hasłem Wybieram 590:

https://polskieradio24.pl/42/273/Artykul/2418441,Akcja-Wybieram-590-Gospodarczy-patriotyzm-przynosi-korzysci-kazdemu-z-nas

Trzeba było zmiany rządów i pięciu długich lat. Z pozoru to niedługo, ale w sensie gospodarczym to gigantyczne straty gospodarcze, miliardy złotych niezapłaconego podatku, cofnięcie o całe dekady w rozwoju polskich przedsiębiorstw wskutek politycznie i samorządowo wspieranej hegemonii obcego kapitału, to emigracja zarobkowa o niespotykanej skali, to drożyzna żywności (przysłowiowe jabłko rolnik sprzedaje sieciom po 10 groszy za kg, a w sklepach sieci jabłko kosztuje 2-4 zł za kg), to niskie wynagrodzenia, to degradacja demograficzna społeczności.

Dokonujące się w Polsce przemiany gospodarcze napawają optymizmem. Wciąż jednak istnieją miejsca, w których rodzimi przedsiębiorcy, producenci nie mają szans na rozwój a nawet stabilne istnienie. Takim miejscem np. jest Białystok.

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.