07
Śr, Cze

CNZ: Tańsza i zdrowsza żywność w Białymstoku! Omińmy Portugalczyków, Francuzów i Niemców!

Cena kolby kukurydzy we francuskiej sieci handlowej

Jak jest teraz: Kolba kukurydzy w skupie po 5-25 groszy a w hipermarkecie po 1,99 zł! Plus unikanie opodatkowania!

Jak może być, gdy zadbamy o nasze interesy: Kolba kukurydzy w skupie po 25 groszy a w polskim sklepie za 50 groszy! Plus podatek dochodowy do kasy miejskiej!

Przejęcie handlu detalicznego w Białymstoku w dobie rządów Truskolaski-PO przez obce sieci handlowe przy jednoczesnym administracyjnie wytworzonym deficycie lokali do działalności gospodarczej (zobacz przykładowe kosmiczne ceny lokali w Białymstoku >>) oraz niewpuszczaniu na rynek białostocki lokalnych producentów i rolników wzmocniło dyktat cenowy narzucony przez spółki obcego kapitału eksploatujące białostocki rynek.

Zmiana na urzędzie prezydenta i nowa obsada rady miejskiej jest szansą na obniżenie cen żywności i artykułów przemysłowych oraz zwiększenie wypływów podatkowych do budżetu miasta. Zobacz ile podatku dochodowego wpływa od rodzimych przedsiębiorców a ile od obcych sieci handlowych >>

Przed oddaniem głosu na nowego prezydenta, nowych radnych miejskich, radnych sejmiku, upominajmy się o plany zagospodarowania dopuszczające budowę lokali i centrów handlowych dla rodzimych przedsiębiorców na poziomie każdego osiedla.

Upominajmy się o samorządowe wsparcie dla lokalnych producentów żywności, chemii gospodarczej, odzieży, artykułów przemysłowych itd., zainteresowanych otwarciem punktów sprzedaży w Białymstoku. To nasz strategiczny cel, gdyż oprócz złamania budowanych przez 12 lat monopoli, oprócz obniżenia cen i zaspokojenia popytu miejskiego, wytworzą się zalążki kanałów dystrybucji na rynek białoruski, popłynie strumień pieniędzy podatkowych do budżetu.

Nie bójmy się zadbać o dobro Białegostoku i Podlasia, nawet jeśli Portugalczycy, Niemcy i Francuzi poskarżą się do UE na rzekomą niedozwoloną pomoc samorządu dla przedsiębiorców.

Samorząd jest właśnie po to, by współtworzyć lokalną gospodarkę, by chronić interesy Rzeczypospolitej, by dbać o ludzi. To totalna zmiana myślenia w stosunku do tego co mamy dzisiaj. By stało się to realnie musimy odważyć się realizować nasze marzenia, że Białystok, że Podlasie, to nasz dom, w którym będzie normalna praca i perspektywy na przyszłość. Z którego nasze dzieci nie będą emigrować.

 

Lipiec 2018. Białystok. Ceny lokali do działalności handlowej

 

Reklama: Przegląd żarówek PAR16, PAR20, PAR30, PAR38

 

Pin It

Komentarze obsługiwane przez CComment

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.