24
N, Paź

Sędziowie Sądu Apelacyjnego w Białymstoku na razie bezkarni

Zablokowanie działania Izby Dyscyplinarnej przez Unię Europejską w najbliższym czasie zapewni bezkarność sędziom dopuszczającym się nieprawidłowości, poświadczającym nieprawdę czy przekraczającym uprawnienia.

Zgodnie z maksymą III RP: do sądu idzie się po wyrok a nie po sprawiedliwość, dziś zwykły obywatel trafiający do sądu niejednokrotnie nie ma szans na ochronę prawa ani praworządny wyrok, gdy stroną sporu są grupy interesów, np. prezesi postkomunistycznych spółdzielni (często dawni funkcjonariusze partii), czy wyrosłe na układach PRL lokalne sitwy.

Powszechnym problemem współczesnego nieoczyszczonego z funkcjonariuszy PRL, postkomunistycznego wymiaru sprawiedliwości jest nieuznawanie przez sędziów obowiązku służby dla państwa i społeczności rozumianej jako lojalność wobec zasad konstytucyjnych oraz bezwzględne przestrzeganie ustaw i stanie na straży prawa.

Wielu sędziów rodem z PRL stosuje zasady wyniesione z porządku państwa komunistycznego: lojalność grupie, ochronę interesów grupy kosztem dobra państwowego i społecznego, a nawet posuwa się do wszczynania rebelii dla zachowania własnych przywilejów.

Składaliśmy wniosek o pociągnięcie do odpowiedzialności sędziów, którzy w uzasadnieniu wyroku o uchylenie uchwał walnego zgromadzenia spółdzielni mieszkaniowej powołali się m.in. na nieistniejący dowód i używając go jako argumentu, oddalili powództwo członków spółdzielni.

Ewentualne uznanie powództwa skutkowałoby zmianą władz w spółdzielni - usunięciem z funkcji prezesa byłego członka PZPR. Otworzyłoby też drogę do karnego ścigania osób wyprowadzających pieniądze ze spółdzielni poprzez drastyczne zawyżanie cen robót oraz wystawianie fikcyjnych faktur. Ze względu na powyższe sędziowie sądu apelacyjnego z przyczyn oczywistych nie mogli dopuścić by mieszkańcy zmienili władze SM.

 

Pin It

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.