01
Śr, Lut

Czy Carrefour i centrum handlowe Zielone Wzgórze pójdzie do rozbiórki?

Źródło: geoportal.gov.pl

Zaskakujące informacje pojawiły się w geodezyjnym serwisie Geoportal.gov.pl.

Osoby zajmujące się nieruchomościami informują, że duża działka położona w sąsiedztwie kościoła św. Jadwigi, w kwartale ulic Słonecznikowa - Zielonogórska - Wrocławska - bł. ks. Popiełuszki, obecnie częściowo zabudowana francuskim hipermarketem Carrefour oraz galerią handlową Zielone Wzgórze, została geodezyjnie podzielona na szereg mniejszych "blokowych".

W ich ocenie z opublikowanej mapy wynika, że wytyczone nowe granice działek oraz drogi przecinają m.in. istniejący hipermarket Carrefour.

Zobacz mapę https://mapy.geoportal.gov.pl/imap/Imgp_2.html?locale=pl&gui=new&sessionID=6667478

Wtajemniczeni spekulują, że obecni właściciele galerii oraz Francuzi z Carrefour mogą być niezadowoleni z poziomu przychodów i zysków z tej lokalizacji i dlatego w planach może znaleźć się likwidacja centrum handlowego i spieniężenie gruntów deweloperom pod bloki.

Rzeczywiście może być coś na rzeczy zważywszy, że ostatnie dwa lata przyniosły bardzo niekorzystne zmiany na lokalnym rynku. Pandemia oraz wojna i w konsekwencji odcięcie klienteli ze Wschodu z pewnością mocno uderzyło w poziom przychodów. Dodatkowym minusem stało się nieatrakcyjne położenie - pomiędzy blokowiskami Słoneczny Stok i Zielone Wzgórza będącymi miejską sypialnią z ludnością o bardzo niskiej sile nabywczej.

Obosiecznym mieczem okazała się też w dłuższej perspektywie polityka gospodarcza administracji Tadeusza Truskolaskiego nakierowana na preferowanie obcego kapitału (m.in. lokalizowanie dużych sklepów blisko centrum) i jednocześnie bezpardonowa walka z rodzimą przedsiębiorczością w celu poszerzenia obcym sieciom udziału w lokalnym rynku. Warto przypomnieć, że w okresie rządów TT likwidowano skupiska białostockich firm i nie powstała w tym czasie żadna rodzima galeria handlowa, a lokalni przedsiębiorcy, w odróżnieniu od spółek zagranicznych, wciąż muszą płacić wieczyste użytkowanie.

Wieloletnie konsekwentne niszczenie białostockiej klasy średniej, które w zamyśle miało pomagać obcemu kapitałowi a także ułatwiać wygrywanie wyborów, teraz paradoksalnie okazało się gwoździem do trumny, bo pozostałe w mieście niezamożne grupy zamieszkujące blokowiska z oczywistych przyczyn nie są w stanie zapewnić przychodów na poziomie oczekiwanym przez Francuzów.

 

Pin It

No thoughts on “Czy Carrefour i centrum handlowe Zielone Wzgórze pójdzie do rozbiórki?”

Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.