28
Wt, Cze

Marek Czarniawski znakomitym piórem przedstawia tragiczną historię porucznika Jana Eljaszuka

Do sprzedaży trafia unikalna pozycja dra Marka Czarniawskiego odsłaniająca dramatyczną lokalną historię podziemia niepodległościowego.

Bohaterem pracy jest porucznik Jan Eljaszuk „Gromlik”, żołnierz NSZ NOW i NZW. Komendant Powiatu Bielsk Podlaski Narodowej Organizacji Wojskowej do maja 1945 roku.

Najnowsza książka Marka Czarniawskiego jest naukowo opracowaną biografią Eliaszuka. Porucznik został zastrzelony przez grupę operacyjną UB o 3 km od miejsca rozstrzelania tzw. furmanów w Puchałach i w kilkanaście godzin po tym wydarzeniu, w dniu 1 lutego 1946 roku.

Autor stara się przybliżyć czytelnikowi kulisy bratobójczej walki pomiędzy żołnierzami podziemia narodowego a epigonami Armii Krajowej oraz odpowiedzieć na pytanie kto wydał wyrok na porucznika NSZ Jana Eljaszuka.

Warto sięgnąć po publikację, która pomimo naukowego aparatu trzyma w napięciu do ostatniej strony jak najlepszy kryminał!

 

 

Zamówienia: tel. 504 755 360, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pin It
Używamy cookies 🍪
Klikając przycisk "OK" wyrażasz zgodę na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystasz tzw. plików cookies oraz na przetwarzanie danych osobowych pozostawionych w czasie korzystania z serwisu SlonecznyStok.pl.